Buď v obraze #45: Yuga Labs spouští Legends of the Mara, Pokémon NFT kartičky se okamžitě vyprodaly

Vítejte u 45. týdenního přehledu ze světa Web3! V první řadě si představíme vzrušující partnerství mezi Bored Ape Yacht Club a legendární streetwear značkou BAPE. Další horkou novinkou je ukázka metaverzu Marka Zuckerberga, která ohromila komunitu. Výraznou stopu zanechal také projekt Pudgy Penguins, když se oznámilo, že jeho hračky budou dostupné ve 2000 obchodech Walmart. Společnost PayPal vstupuje do NFT hry s novým patentem na transakční operace s NFTs. A pro fanoušky online her a sběratelství je tu „Legends of the Mara“ od Yuga Labs a tokenizované Pokémon kartičky, které se bleskově vyprodaly. Na závěr je tu značka Louis Vuitton, která se rozhodla více komunikovat se svými fanoušky prostřednictvím platformy Discord. O těchto a dalších novinkách se dočtete v našem přehledu níže!

BAYC a BAPE oznámili spolupráci v oblasti streetwearu

Bored Ape Yacht Club (BAYC) oznámil partnerství s japonskou streetwear značkou BAPE. Přestože konkrétní detaily kolekce nejsou známy, očekává se spojení obou brandů. Kolekce bude premiérovat na festivalu ApeFest v Hongkongu a následně bude dostupná ve světových obchodech BAPE. Majitelé BAYC získají přednostní přístup. Spolupráce zdůrazňuje propojení módy a digitálního světa. Více v článku zde.

Crypto Twitter je ohromen poslední ukázkou metaversu od Zuckerberga

Zatímco v posledních letech byl sen vlastního metaverzu společnosti Meta hojně kritizován, nejnovější ukázka fotorealistických avatarů Marka Zuckerberga ukazuje, že by přece jen zdaleka nemusel být mrtvý. Zuckerberg se 28. září objevil v podcastu Lex Fridmana a vedl hodinový rozhovor tváří v tvář. Jenže to vlastně vůbec nebylo osobně. Celý rozhovor probíhal pomocí fotorealistických avatarů v metaversu, což bylo umožněno pomocí souprav Meta Quest 3. Většina uživatelů sociálních sítí, hlavně crypto Twitteru je ohromena. Uživatel Gaut se na adresu rozhovoru trefně vyjádřil větou: „Ok, metaverse je oficiálně skutečný.“

Pudgy Penguins jako první NFT projekt nabídnou své zboží ve 2000 Walmart prodejnách

Projekt NFT Pudgy Penguins spolupracuje s Walmartem, aby nabídl své hračky ve 2000 obchodech v USA. Každá hračka bude mít unikátní rodný list, umožňující upravit digitální postavy v Pudgy World. Od svého zahájení v roce 2021 dosáhl projekt obratu 400 milionů dolarů. Více v článku zde.

PayPal podal patentovou přihlášku na transakční operace s NFTs

Společnost PayPal učinila významný pokrok na cestě k vytvoření vlastního blockchainového ekosystému. Podala totiž patentovou přihlášku na vlastní systém provádění transakcí s NFTs. Patentová přihláška, která je stále v procesu schvalování, popisuje systém, v němž mohou uživatele nakupovat a prodávat NFTs prostřednictvím služeb třetí strany. Konkrétní poskytovatel není specifikován, nicméně v textu je zmíněno Ethereum. Patent dále popisuje NFTs jako jedinečná digitální data na blockchainu, zahrnující obrázky, videa a právní dokumenty. Systém má umožnit frakcionované nákupy, obchodování s tokeny a generování příjmů z licenčních poplatků.

Yuga Labs spustila hru Legends of the Mara

Yuga Labs uvedla svou novou Web3 hru „Legends of the Mara“. Hra umožňuje majitelům NFT pozemků v Otherside prozkoumat herní vesmír, kde mohou shromažďovat suroviny a bojovat s nepřáteli. Hráči mají úkol chránit svou říši a vyvíjet své postavy, zatímco sbírají in-game měnu zvanou Myst, která pomáhá urychlit herní procesy. Toto dobrodružství nabízí kombinaci strategie a sběratelství. Více v článku zde.

Tokenizované Pokémon kartičky se vyprodaly téměř okamžitě

Nedávno zahájila společnost Couryard prodej NFTs s tématikou Pokémon na blockchainu Polygon. Tyto digitální sběratelské předměty se vyprodaly téměř okamžitě, což způsobilo, že během prvních několika hodin od záhajení jejích cena prudce vzrostla. Organizátoři přijímali platby ve stablecoinech USD (USDC) a fiat penězích z kreditních karet. Courtyard.io je platforma, která umožňuje sběratelům tokenizovat jejich fyzické karty a umístit je na blockchain. Stojí za nimi velká jména jako MoonPay, Opensea, Y Combinator a Vayner Fund.

Louis Vuitton začal používat Discord pro komunikaci se svými fanoušky

Louis Vuitton expanduje na platformu Discord, zaměřujíc se na posilování online komunity a interakce s držiteli NFT. Přes Discord značka plánuje nabízet exkluzivní pohledy na kolekce a zapojovat své fanoušky do diskusí o inovacích. Tento krok zdůrazňuje ambice Louis Vuitton vstoupit hlouběji do digitálního světa. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..