Buď v obraze #44: Pudgy Penguins jsou hodnotnější než DeGods a Azuki, média pokládají NFTs za bezcenná

Vítejte u 44. týdenního přehledu! Velkou pozornost si zasloužil spoluautor Farmville a jeho Proof of Play – nedávno totiž získal investice v hodnotě 33 milionů dolarů od slavných osobností jako je Naval Ravikant a zakladatelé Twitche. Na druhé straně spektra se nacházejí NFT projekty jako Azuki a DeGods, které ztrácejí na hodnotě, zatímco Pudgy Penguins si své postavení udržují díky chytrému vstupu do maloobchodu. Yuga Labs pak ohlašuje nadcházející dokumentární sérii o CryptoPunks. To vše za stínu kontroverzního článku časopisu Rolling Stone, který tvrdí, že většina NFT je nyní „bezcenná“. A nezapomeňte na nový digitální módní projekt SYKY, který spojuje luxusní módu s digitálním světem.

Od Farmville k Web3: Proof of Play získává investice od N. Ravikanta a zakladatelů Twitche

Společnost Proof of Play, kterou vede spoluautor Farmville, Amitt Mahjan, získala 33 milionů dolarů na tvorbu her ve Web3. Majahan spolupracuje například se spoluzakladatelem Twitche, Emmetem Shearem, který je členem správní rady. Na financování se podíleli například Naval Ravikant, Balaji Srinivasan a zakladatelé streamovací platformy Twitch. Ve svém oznámení společnost uvedla, že dokáže překonat mnoho překážek, na které hráči při pokusech o hraní Web3 her běžně narážejí. Uvedla, že disponuje „souborem technologických a produktových inovací“, které hráče „rychle vtáhnou do zábavného hraní“, aniž by se museli nejprve učit o blockchainu. V týmu Proof of Play působí také členové několika velkých společností, včetně Epic Games, Zynga, EA, Activision a Google.

Pudgy Penguins jsou nyní hodnotnější než Azuki a DeGods

Ani uplynulý týden nebyl z pohledu cen NFT kolekcí pozitivní. Zatímco Azuki i DeGods klesli pod hranici 4 ETH, projekt Pudgy Penguins si svou hodnotu nad touto hranicí pevně držel. Podíváme-li se na všechny 3 projekty, můžeme výrazné rozdíly vysledovat v tom, jak se každý z nich rozhodl řešit aktuální situaci na trhu. Pro Azuki i DeGods byly představeny nové kolekce, které však v reálu zředily hodnotu jejich primárních kolekcí, aniž by přinesly jasný užitek. Pudgy Penguins však zvolili zcela jinou cestu, a to tradiční maloobchod. Jejich značka tak byla použita k výrobě řady hraček a nebo oblečení, což zajistilo další zdroj příjmu.

Nadcházející dokumentární série o CryptoPunks: Historie a Kultura

Yuga Labs, tvůrce CryptoPunks, se spojil s platformou Nftnow a připravuje dokumentární sérii o historii CryptoPunks. Tyto NFT, uvedené v roce 2017, definovaly Ethereum NFT trh. První epizoda dokumentární série vyjde 10. října. Více v článku zde.

Časopis Rolling Stone: NFTs jsou konečně bezcenné

Časopis Rolling Stone prohlásil NFT za „bezcenné“ na základě studie společnosti DappGambl, která tvrdí, že až 95 % z více než 73 tisíc zkoumaných sbírek NFT nemá žádnou hodnotu. Reakce komunity kryptoměn byly smíšené. V diskuzi na Redditu někteří kritizovali NFTs a nazývali je „nejhorším výtvorem v kryptoměnách“, zatímco jiní argumentovali, že jejich hodnota může v budoucnu opět dramaticky vzrůst. Komentář na platformě X pak zdůraznil dřívější článek Rolling Stone, který pozitivně hodnotil NFTs, a poukázal změnu postoje médií k tomuto fenoménu. Někteří členové komunity zastávají názor, že negativní publicita může vlastně signalizovat ideální čas pro nákup NFTs.

SYKY, platforma propojující digitální svět s luxusním módním průmyslem

Během London Fashion Week představila Alice Delahunt, bývalá hlavní digitální ředitelka Ralph Lauren, svůj digitální módní projekt SYKY, který nedávno získal investici 10,5 milionu dolarů. Platforma nabízí jak digitální návrhy, tak fyzické produkty. Delahunt vidí příležitost spojit digitální módu s tradičním průmyslem. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..