Nadcházející Dokumentární Série o CryptoPunks: Historie a Kultura

Yuga Labs, známí svými úspěchy ve světě web3, jako jsou CryptoPunks a BAYC, právě vydali trailer představující nadcházející dokumentární sérii, která navazuje na jejich knihu o ikonické sbírce CryptoPunks. Tuto dokumentární sérii představuje CryptoPunks ve spolupráci s Nftnow, digitální mediální platformou, která směřuje k budoucnosti tokenizovaných médií.

Tato novinka následuje po červnovém oznámení o spolupráci s Zak Group na tvorbě knihy o historii CryptoPunks, která bude vyprávěna samotnou komunitou. CryptoPunks, označovaní jako průkopníci v oblasti Ethereum NFT projektů, byli vytvořeni tvůrci Larva Labs, Matt Hallem a Johnem Watkinsonem, a jsou jedním z mnoha významných hlasů, které uslyšíme v nadcházející dokumentární sérii. Tato série slibuje divákům hluboký pohled do historie CryptoPunks a jejich významu, a to díky osobním zkušenostem samotných Punks, ale také důvodům, proč si tuto digitální uměleckou sbírku pořídili.

CryptoPunks, představení v roce 2017, tvoří 10 000 unikátních postaviček a byli jedním z prvních NFT projektů na blockchainu Ethereum, které inspirovaly rozšíření standardu ERC-721 pro digitální umění a sbíratelské předměty. V roce 2021 dosáhly jejich tržní ceny rekordních hodnot, a některé se prodaly za více než milion dolarů. V roce 2022 převzal CryptoPunks od Larva Labs Yuga Labs, což posílilo digitální umělecké dědictví CryptoPunks. Yuga Labs také přispěli do světa umění, například do Institutu současného umění v Miami a Centre Pompidou v Paříži.

Toto partnerství, vycházející z kořenů jednoho z nejstarších a nejikoničtějších projektů NFT na Ethereum, spojuje historii s moderním vyprávěním.

Dokumentární série, která zachycuje cestu a vliv CryptoPunks, představuje významný milník v historii ekosystému web3, kryptoměn a digitálního umění. Nejde jen o oslavu vzestupu pixelových portrétů na umělecká díla v hodnotě milionů dolarů, ale také o prozkoumání etosu a komunity, která tuto sbírku obklopuje.

Příběhy, hlasy a názory, které se v dokumentární sérii objeví, nabídnou divákům hlubší porozumění motivacím, vášni a kultuře, která stála za tímto digitálním uměleckým hnutím. Tato dokumentární série se stává důležitým kulturním artefaktem, který zachovává vzpomínky na klíčovou éru v evoluci digitálního umění a jeho významnou roli při utváření budoucnosti internetu.

Nenechte si ujít první epizodu této dokumentární série, která bude uvedena 10. října, a která přinese fascinující pohled na jednu z nejvýznamnějších sbírek NFT v historii.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..