Buď v obraze #33: BAYC je na dvouletém minimu, FIFA si podala 9 ochranných známek pro metaverse

Vítáme vás u 33. přehledu Web3 světa! Ceny NFT kolekcí, včetně Bored Ape Yacht Club, klesly na dvouletá minima, například Justin Bieber tak utrpěl téměř 95% ztrátu na své investici. V rámci komunity AzukiDAO se objevily problémy, a tak komunita požaduje vrácení 20 000 etherů. Na druhou stranu Bitcon Ordinals zaznamenaly v druhém čtvrtletí nárůst o úžasných 2 834 %. Ve světě firem se společnost Sodexo představila exkluzivní NFT kolekcí určenou pro své zaměstnance. Zajímavým krokem je také to, že FIFA si zaregistrovala 9 ochranných známek souvisejících s metaverse, což naznačuje rostoucí zájem o virtuální realitu.

Kolekce BAYC je na dvouletém minimu, Justin Bieber ztratil 95 % investice

V roce 2021 se NFT staly „mainstreamem“ ve smyslu, že široká veřejnost vč. celebrit za ně utrácela miliony. Dnes se však ceny například Bored Ape Yacht Club, jedné z nejoblíbenějších kolekcí, propadly na dvouleté minimum. Vezměme si například opici #3001 od Justina Biebera, za poslední rok a půl se její hodnota snížila o přibližně 95 %. Za nákup v minulosti Bieber utratil cca. 500 ETH (v té době 1,3 milionu USD). Dnes má jeho opice teoretickou hodnotu jen asi 59 tis. USD. A není to jen Bieberův případ. Basketbalová hvězda Stephen Curry koupil 28. srpna 2021 Bored Ape #7990 za 55 ETH (v té době téměř 180 000 USD). Od 6. července je však podle OpenSea nejvyšší nabídka za NFT 30,5 ETH, tedy asi 58 000 dolarů. To je téměř 68% pokles.

AzukiDAO hlasuje o vrácení 20 tisíc etherů po nezdařené NFT kolekci Elementals

Komunita držitelů NFT Azuki požaduje vrácení téměř 20 000 etherů po neuspokojivém prodeji NFT kolekce Elementals. Navrhují vytvoření DAO, které by podpořilo růst komunity Azuki a poskytovalo odměny pro umělce a tvůrce obsahu. Více v článku zde.

Bitcoin Ordinals zaznamenaly v druhém čtvrtletí růst o 2 834 %

Objem obchodů s bitcoinovými NFT (Ordinals) se zvýšil ze 7,18 milionu dolarů v prvním čtvrtletí roku na 210,7 milionu dolarů do konce června. DappRadar připisuje čtvrtletní nárůst 2 834 %. Zpráva také uvádí, že ve druhém čtvrtletí bylo celkem na Ordinals uskutečněno více než 550 000, přičemž k objemu obchodů v první polovině roku 2023 přispělo přibližně 150 000 unikátních obchodníků.

Sodexo ohlásilo NFT kolekci exkluzivně pro své zaměstnance

Společnost Sodexo (Pluxee) zavedla tokenizované profilové obrázky pro své zaměstnance ve spolupráci s Dfinity Foundation a NFT tržištěm Yumi. Vytvořili sérii digitálních uměleckých děl nazvanou „X Collection“, která je inspirována přírodními prvky. Více v článku zde.

FIFA si zaregistrovala 9 ochranných známek souvisejících s metaverse

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA), světová řídící organizace fotbalu, podala přihlášky ochranných známek v celé řadě kategorií, což dokazuje její rostoucí zájem o virtuální realitu (VR). Podle zpráv se tak stalo v rámci kampaně „WE ARE“, kde budou představeny osoby a události, na které se fanoušci mohou těšit v roce 2026. Ochranné známky pokrývají celou řadu potenciálních nabídek ve virtuálním světě. Patří mezi ně služby osobního tréninku a zábavní služby, jako jsou laserové show, živá hudba případně vizuální představení.

Yuga potvrdila NFT kolekce, které budou součástí LotM

Hra Legends of the Mara, která má začít tento léto, oznámila spojení s několika kolekcemi, včetně Bored Ape Yacht Club, Meebits, World Of Women, HV-MTL, Mutant Hounds, CryptoToadz, Renga, 10KTF a Forgotten Rune Wizards. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..