HVMTL

Buď v obraze #23: Yuga Labs ovládá 35 % objemu obchodů, Rumunsko chce národní NFT tržiště

Vítám vás u 23. přehledu, který přináší velkou porci novinek! Podíváme se například na legendární Yuga Labs, který podle analýz ovládá až 35 % trhu dle objemu obchodů. Neméně zajímavou novinkou je spuštění národního rumunského NFT tržiště nebo například vyjádření zakladatele Marvel Studios. Dle jeho slov Web3 připomíná začátky jeho studia. To vše a mnohem více se dozvíte v článku níže.

Yuga Labs ovládá více než 35 % objemu NFT obchodů

Dle nové zprávy společnosti DappRadar si v šestiměsíčním období od října 2022 do března 2023 držela prvenství na trhu společnost Yuga Labs. Připadá jí téměř 35 % podílu na veškerém objemu obchodů s NFTs. V absolutních číslech se jedná o hodnotu více než 2 miliardy dolarů. Server DappRadar také vyzdvihl přednosti ekosystému Yuga Labs a uvádí jej jako příkladný v péči o komunitu.

Značky si nyní mohou najmout digitální dvojče supermodelky Evy Herzigové

Supermodelka Eva Herzigová vytvořila trojrozměrné digitální dvojče, které jí umožní pracovat navěky a být použita v různých projektech včetně virtuální a smíšené reality. Více v článku zde.

Rumunsko chce spustit vlastní NFT tržiště

Národní institut pro výzkum a vývoj v oblasti informatiky (ICI Bucharest) se snaží podpořit adopci Web3 ve své zemi pomocí spuštění vlastní platformy pro obchodování s NFTs. Platforma nazvaná ICI D|Services bude spuštěna 26. dubna a měla by vytvořit vazbu mezi uživateli ze soukromého a institucionálního sektoru.  Cílem je založit tržiště s podporou pro mint a obchodování s NFTs. Platforma při svém spuštění nabídne pět exkluzivních kolekcí NFT vytvořených ve spolupráci s renomovanými rumunskými institucemi, sportovci a organizacemi.

Yuga odložila HV-MTL reveal na květen

Kolekce HV-MTL od Bored Ape Yacht Club je složitější, než se očekávalo, a bude vyžadovat více času pro vývoj. Více v článku zde.

Zakladatel Marvel Studios: „Web3 připomíná počátky našeho studia.“

Studio Marvel – financované z vlastních zdrojů a nezávislé na hlavních hollywoodských domech připomíná Davidu Maiselovi současné stádium Web3. Podle jeho názoru je na Web3 důležitá možnost sdílet radost z umění. Maisel má pro Web3 svět vášeň, která dle jeho slov podobná té, kterou cítí k Marvelu. Jedním z jeho nedávných kroků je založení společnosti Mythos Studios, která na počátku tohoto měsíce vydala kolekci Ekos Genesis. Projekt obsahuje originální kresby od zesnulého komiksového kreslíře Michaela Turnera a Petera Steigerwalda, kteří jsou známí svou prací napříč komiksy Marvelu a DC.

Yuga Labs získává významnou posilu na pozici technologického ředitele

Bývalý výkonný viceprezident vývoje v Epic Games, Mike Seavers, se stane novým hlavním technologickým ředitelem ve společnosti Yuga Labs. Více v článku zde.

Binance umožní vytváření Web3 domén pro americké uživatele

Uživatelé Binance.US si brzy budou moci pořídit decentralizované domény, které budou sloužit jako digitální identita ve Web3 prostoru. Stane se tak díky novému partnerství Binance se společností Unstoppable Domains. Přínosem pro uživatele bude například možnost pojmenovat si kryptoměnovou peněženku srozumitelným názvem. Domény budou vznikat na blockchainu Polygon, který Binance umožní vytváření nebo obnovu domén bez poplatků.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..