Playstation

Buď v obraze #18: Sony podává patent související s NFTs, Magic Eden spouští tržiště pro Bitcoin

Zdravím vás! V dnešním přehledu se budeme věnovat NFTs na Bitcoinu. Dočkali jsme se totiž prvního tržiště, které vytvořila již multi-chainová platforma Magic Eden. Jako bezkonkurenčně nejobchodovanější kolekci musíme zmínit BTC DeGods, která právě na tržišti Magic Eden převyšuje veškerou „konkurenci“. Neméně důležitým tématem aktuálního přehledu je snaha Sony získat patent na transfer NFTs nejen mezi hrami, ale také mezi konzolemi. Horkou novinkou je také nedávno uskutečněný virtuální zážitek Second Trip v Otherside Metaverse od Yuga Lubs. Podrobnosti se dozvíte v poslední aktualitě tohoto přehledu.

Sony si chce patentovat transfer NFTs mezi hrami a konzolemi

Společnost Sony Interactive Entertainment, gigant v oblasti zábavy a herních konzolí, podala žádost o patent, který umožní transfer NFT mezi různými hrami a konzolemi. Hráči by tak mohli přenášet aktiva mezi zařízeními jako jsou soupravy pro virtuální realitu (VR), tablety, počítače nebo chytré telefony. V patentové přihlášce je také uveden „mezigenerační transfer“ – NFT by tedy bylo možné převádět i mezi konzolemi např. z PS4 na PS5. Dokonce se počítá nejen s ekosystémem Sony, ale rovněž s interoperabilitou mezi konkurenčními produkty (například s Xboxem). Společnost Sony v poslední době podniká kroky k rozšíření své působnosti v oblasti Web3 – navazuje partnerství a testuje první produkty založené na blockchainu. Například v únoru se divize Sony Network Communications spojila s blockchainovou sítí Astar, aby vytvořila program pro podporu projektů zaměřených na NFT a decentralizované autonomní organizace (DAOs).

Magic Eden nyní podporuje i NFT na Bitcoinu

Magic Eden, jedna z největších cross-chain NFT platforem, v úterý spustila bitcoinové tržiště pro digitální aktiva, tak ako sme informovali zde. Fenomén Ordinals, nový protokol, který umožňuje zápis NFT přímo na jednotlivé satoshi, zaznamenává od prosince neutuchající růst. Právě tehdy byl nový protokol spuštěn a do poloviny února bylo na síť zapsáno 90 000 Ordinals. O měsíc později pak dokonce více než 400 000 Ordinals. Tržiště pro NFT na Bitcoinu však doposud chybělo, a proto by nyní jeho spuštění mohlo být významným krokem. K příležitosti spuštění BTC tržiště si Magic Eden vybral 13 kolekcí, například Inscribed Pepes nebo Bitcoin Bandits. Důraz je zatím kladen na první kolekce, jelikož právě ty mají často nejsilnější komunity.

Projekt BTC DeGods je aktuálně nejobchodovanější Ordinals kolekce

DeGods byl původně NFT projekt na Solaně složený z 10 000 kusů. Kolekce je jednou z nejoblíbenějších a nejcennějších na trhu a sama sebe označuje jako nejlepší kolekci Solany. DeGods se snaží co nejvíce odrazovat od flipování (rychlého přeprodeje) a místo toho podporuje komunitu, aby svá NFT držela co nejdéle. Projekt již nějakou dobu plánuje přechod na cross-chain. Nicméně jeden z největších kroků v rámci této cesty byl nedávno dokončen. Sbírka se totiž minulý týden zapojila do projektu Ordinals. Pro začátek zde DeGods přemostil jen malou část své sbírky, konkrétně 535 kusů. BTC DeGods si vedou skvěle. Mají největší objem obchodů na bitcoinové části tržiště Magic Eden a to s výrazným náskokem. Od spuštění tržiště ve středu se této kolekci totiž podařilo získat celkový objem obchodů ve výši 23,21 BTC, zatímco na druhém místě se za stejné období umístil projekt Twelve Frog, který však dosáhl „jen“ na 2,38 BTC celkového objemu obchodů.

Second Tripu v Otherside Metaverse se zúčastnilo přes 7200+ lidí

Tuto sobotu 25. března uskutečnila společnost Yuga Labs tzv. druhý výlet (Second Trip) do svého metaverse zvaného The Otherside. Majitelé pozemků Otherdeed si na cestu do metaverse mohli tentokrát přizvat i jednoho hosta navíc. V Second Tripu mohli jeho účastníci tzv. Voyagers po omezenou dobu (dvou hodin) procházet metaverse světem a interagovat s ním (náš fotoreport zde). Tentokrát se hráči dočkali vylepšení v podobě nových prostředí a nových herních prvků. First Tripu se v létě zúčastnilo 4620 hráčů, druhého již přes 7200+ lidí. Vše se tentokrát obešlo bez větších problémů, což potvrzují i samotní účastníci na Twitteru, kde lze zaznamenat převážně pozitivní reakce.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..