BAYC logo

Bored Ape Yacht Club slaví druhé narozeniny. Co se událo a co nás ještě čeká?

Dnes jsou tomu přesně dva roky, co čtyři technologičtí nadšenci, Gordon Goner, Garga, Tomato a Sass, vyrazili kolekci Bored Ape Yacht Club (BAYC) do blockchainu a začali psát psát historii Web3.

Vymintování BAYC kolekce
Vymintování BAYC kolekce / Etherscan.io

Ačkoliv jsou Bored Apes v překladu „Znuděné opice“, od založení této slavné kolekce to bylo všelijaké, jenom ne nudné. Během posledních dvou let došlo k několika zásadním událostem, které pomohly či pomáhají Web3 odvětví k růstu, a to nejen co se NFT týče, ale také krypto gamingu a metaverse.

Otherside – First trip
Otherside / Twitter.com

Své o tom ví ti, kteří se do projektu Bored Ape Yacht Club rozhodli vložit svou důvěru a zakoupit si vlastní NFT z této kolekce. Za to byli v případě držení daného NFT postupem 2 let odměněni hned několika různými způsoby, zatímco hodnota BAYC kolekce rostla. Benefity ve formě airdropů NFTs, vlastní kryptoměny pohánějící celý Bored ekosystém, Otherdeeds virtuálních pozemků, exkluzivních zážitků jak ve virtuálním světě, tak i irl, populárního merche exkluzivně pro hodlery, a další.

mOpO680 – BAYC merch
BAYC merch / mOpO680 archiv

Během dvou let zaznamenala kolekce také přesah do Web2 světa a přivést tak spoustu pozornosti a kupní síly do Web3. Nepochybně je potřeba zmínit spolupráce s velkými Web2 brandy jako Adidas či Gucci, učarování řadě celebrit jako Paris Hilton, Jimmy Fallonovi či Eminema se Snoop Doggem, kteří si své Bored apes oblíbili natolik, že s jejich pomocí vytvořili i videoklip ke svému společnému tracku.

Nelze zapomenout také na pořádání irl událostí, jež se staly velmi populární, nebo když se někteří majitelé Bored apes rozhodli využít duševního vlastnictví své Bored ape a na základě její identity tak začít budovat vlastní brand nebo i vlastní byznys v oblasti obchodu, módy, zábavního průmyslu atd.

Yuga Labs, studio stojící za touto kolekcí, momentálně pracuje na spuštění dvou nových her a dokončení vlastního metaverse jménem Otherside, jehož otevření široké veřejnosti nás čeká ještě tento rok. Na kolik bude metaverse již hratelný, jaké funkce a zážitky nás v rámci tohoto světa čekají, či labs jestli vůbec dokáže naplnit slíbený potenciál, na to si budeme muset ještě počkat a doufat, že Yuga Labs naváže na své dosavadní výsledky a doručí finální produkt v minimálně takové kvalitě, jako tomu bylo doposud.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..