Reportáž: Jak to vypadalo na vernisáži výstavy Czech Odyssey v galerii Pixelbase

Výstavní a umělecká scéna Prahy ožila ve čtvrtek 21. září 2023, kdy nová galerie Pixelbase slavnostně zahájila svou činnost vernisáží výstavy „Czech Odyssey“. Tato událost přilákala uměleckou elitu a milovníky digitálního umění, mezi nimiž jsme měli tu čest být i my.

Představení Czech Odyssey / TJay archiv

Vernisáže se kromě nás a řady známých jmen nejen z oblasti digitálního umění (@tinoforbidden, @gratefulape_eth, @juliesislerova…) zúčastnili i samotní vystavovatelé – Ondřej Zunka, jenž je známý svými éterickými krajinami, rozpouštěl hranice mezi organickým a digitálním světem. Jeho díla na výstavě přinášela divákům něco zcela neobyčejného. Filip Hodas zase zasáhl hluboko do myšlenek o lidské existenci prostřednictvím svých působivých vyobrazení opuštěných imaginativních krajin. Díla PosterLada se pak typicky rozhýbala v symfonii tvarů a geometrických motivů, jejichž barevnost se výborně hodila do zajímavě osvětleného prostoru galerie.

Díla umělce Filip Hodas / TJay archiv

Jan Sládečko nás zavedl do meditativního světa svým dílem „Intergalactic Breathing Mushroom“, což byla imaginární animace, která nás povzbuzovala k hlubokému nádechu a uvolnění stresu. Jakub Špaček představil dílo „The Remesh – Solid I“, vytvořené ve spolupráci s Jamesem Lee, které oslavovalo krásu kamene a jeho fascinující vzory, struktury a barvy.    

Dílo umělce Jan Sládečko / Jakub Kryptodeník archiv

Nejen vizuální umění, ale i interaktivní dílo režiséra a digitálního umělce AtiSphere zaujalo všechny přítomné. Jeho projekce, které reagovaly na pohyb, vytvořily vizuální a kinetický zážitek, který doslova oživil galerii.

Interaktivní projekce reagující na pohyb / TJay archiv

Zpestřením bylo vytvoření vlastního „díla“ pomocí umělé inteligence, kdy jsme si na přítomném tabletu postupně vybírali z možností, jejichž kombinace vyústila ve vytvoření digitálního obrazu, který se zobrazil v galerii. Náš výtvor, jehož základním prvkem byla sklenice s okurkami, byl jedním ze zdařilejších obrázků.   

Námi vytvořené dílo pomocí AI / TJay archiv

Hudební atmosféru večera zajišťoval známý DJ Fatty M. Překvapivě nás roztančila i KJ SAX, která saxofonem a svou energií ozvláštnila moderní i klasické hity.

Výstava bude přístupná veřejnosti v průběhu září i října.

Jsme pyšní na české umělce a přejeme galerii Pixelbase mnoho úspěchů.

Za NFT Space
@tjay_111 a @kryptodenikNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..