Komentář: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

NFT Ticketing

V dnešní době je NFT technologie jedním z nejzásadnějších průlomů, který přináší inovace do různých oblastí, a umění není výjimkou. Spojení standardního umění a moderní technologie může přinášet řadu benefitů. Nejvýznamnějším příkladem v této oblasti je užití NFT jako vstupenky (NFT ticketing); proces NFT ticketingu přitom využívá blockchain k vytvoření a správě vstupenek na různé události, ať už se jedná o hudební festivaly, koncerty, nebo jiné kulturní akce.

Každá vstupenka je reprezentována unikátním digitálním tokenem, který je nezaměnitelný a nelze ho padělat. Díky tomu je NFT ticketing skvělým nástrojem pro prevenci podvodných přeprodejů, jakož i pro zajištění, že na události mají přístup pouze oprávněné osoby s řádně pořízenou vstupenkou. Mezi úspěšné projekty, které NFT ticketing již využily, můžeme zmínit Coachellu 2022, Veecon, Colours of Ostrava nebo NFCastle konaný na Pražském hradě.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a především Behind Inventions coby technologický partner festivalu viděli v NFT ticketingu příležitost, a proto spojili síly s odborníky z NFT Insights, kteří ve spolupráci s Artiffine pomohli festivalu s novou formu vstupenek ve formě NFT. A tak vzniklo celkem 17 NFT s vizuálem vygenerovaným umělou inteligencí pro všech 17 hlavních koncertů v rámci festivalu. Držitel vstupenky si může ke konkrétnímu koncertu pořídit odpovídající NFT. Zároveň však každý (ať už účastník, nebo fanoušek) může za symbolický peníz pořídit další libovolné NFT, a podpořit tak dobrou věc.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který slaví již svůj 32. ročník existence, představuje významnou kulturní událost, která přitahuje tisíce návštěvníků z různých koutů světa. Během tří dekád se stal jedním z největších hudebních festivalů v České republice, při nichž se představilo již 13.000 mezinárodních účinkujících. Program festivalu je dostupný ZDE.

Festival přitom není jen o hudbě, ale také o propojení s moderními technologiemi, a to nejrůznějším způsobem. Aktuálně mezi technologickými doplňky klasické hudby vyniká právě NFT ticketing, který dokazuje, jak technologie může obohatit kulturní zážitky a přinést nové možnosti pro organizátory i návštěvníky kulturních událostí. Vstupenky ve formě NFT ilustrují budoucnost prodeje a správy vstupenek, která bude založena na bezpečnosti, individualitě a nových interaktivních prvcích pro všechny účastníky.

Vlastní řešení

Zkušenost jednotlivých účastníků festivalu s NFT byla jedinečná. Držitelé vstupenek měli možnost získat NFT prostřednictvím platformy Crossmint, která umožňuje buď získání NFT prostřednictvím připojení vlastní již existující kryptoměnové peněženky, nebo jejich zaslání na e-mailovou adresu pro ty, kteří vlastní kryptoměnovou peněženkou nedisponují. Celý zážitek je tak zpřístupněn jak lidem, kteří jsou kovaní v kryptoproblematice, tak i těm, kteří ještě nemají potřebné znalosti, danou oblast teprve objevují či se cíleně drží zpět.

Pro majitele vstupenek bylo navíc připraveno speciální bonusové NFT, které bylo možné získat zdarma v závislosti na počtu zakoupených vstupenek pro jednotlivé koncerty.

Pořízením vlastního NFT podpoříte dobrou věc

Pokud jste se letošního ročníku Festivalu Krumlov nemohli zúčastnit, nemusíte zůstávat zcela mimo dění, a i tak se můžete pořídit vzpomínkový předmět. Na stránce nft.festivalkrumlov.cz si můžete zakoupit NFT, jehož koupí podpoříte Základní uměleckou školu v Českém Krumlově, kam půjde veškerý výtěžek.

Je to právě tato benefiční konotace, která je v současné době hlavním důvodem praktického využívání NFT technologie a která představuje pozitivní dopad technologie do kulturního ekosystému.



Komentáře na téma Komentář: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

  1. Takze ucastnik dostal ke vstupence NFT? A to NFT se dalo pouzit jako vstupenka? Nejak to neni z toho clanku jasne.

    1. Dobrý den, Marku. V tomto případě se NFT nedá použít jako vstupenka, ale je to součást vstupenky, která držitelům odemyká možnost mintu NFT. Držiteli vstupenky přišel email s linkem na mint jednoho ze 17 obrázků bez poplatku. Michaela z NFT Insights

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..