Galerie digitálního umění Pixelbase

Galerie digitálního umění Pixelbase zahájí své působení vernisáží výstavy Czech Odyssey

Pixelbase, nová galerie v centru Prahy, zahájí své fungování ve čtvrtek 21. září vernisáží výstavy Czech Odyssey. Na akci představí díla výrazné postavy českého digitálního umění posledních let jako je Ondřej Zunka, Filip Hodas a Jan Sládečko, vernisážový večer obohatí hudební interaktivní instalace od umělce Ati Sphere.

Vystavující umělci se těší světovému renomé i díky NFT technologii, které jim umožnila představit svou tvorbu globálnímu publiku a oslovit sběratele umění z různých koutů světa. Na výstavě umělci představí svá nová a významná díla. Zároveň setkáte se s odlišnými narativy a  přístupy k audiovizuální digitální tvorbě. Filip Hodas v působivých vyobrazeních opuštěných imaginativních krajin hledá podstatu lidské existence, éterické říše Ondřeje Zunky zpochybňují hranice mezi organickým a digitálním světem. Osobitý styl oblíbeného tvůrce uměleckých plakátů PosterLada se rozhýbe v symfonii tvarů a geometrických motivů.

Galerie digitálního umění Pixelbase
Prostory galerie digitálního umění Pixelbase / Pixelbase archiv

Jan Sládečko na výstavě mimo jiné představí meditativní animaci nazvanou “Intergalactic Breathing Mushroom” – imaginární svět nadechující se houby vás navede k hlubokému nádechu a uvolnění stresu v těle. Jakub Špaček pak představí novinku, dílo “The Remesh – Solid I”, které vzniklo ve spolupráci s Jamesem Lee a je oslavou materiálu kamene, jeho fenomenálních vzorů, struktur a barev.

Galerie digitálního umění Pixelbase
Prostory galerie digitálního umění Pixelbase /Pixelbase archiv

Vizuální podívanou doplní interaktivní dílo režiséra a digitálního umělce Ati Sphere, který není v digitálním umění žádným nováčkem. Poslední dekádu se specializuje na videomapping a vytváření interaktivních generativních instalací v nichž pomocí projekcí formuje obrazy reagující na pohyb. Vzniká tak vizuální i kinetický zážitek.

Galerie digitálního umění Pixelbase
Prostory galerie digitálního umění Pixelbase / Pixelbase archiv

Point Gallery ve spolupráci s Galerií Ambit odkrývá dveře k projektu Pixelbase v suterénu původně Kafkova domu. Vizí zakladatelů projektu, Matěje Zimáka a Patrika Gudeva, je stát se nejen globální digitální galerií, ale také inovativním technologickým centrem a kreativním hubem. Pixelbase má za ambici přinášet díky globální spolupráci s uměleckými institucemi, a galeriemi do Čech umění z celého světa. Pixelbase navazuje plánovanou spolupráci se světovými galeriemi jako je SuperChief gallery v New Yorku nebo jednou z největších platforem s digitálním uměním SuperRare.

Galerie digitálního umění Pixelbase – Matěj Zimák a Patrik Gudev
Matěj Zimák a Patrik Gudev / Pixelbase archiv

Vernisáž výstavy Czech Odyssey ve čtvrtek 21.9. je veřejná. Událost je bez vstupu a začíná od 19h v prostoru Point na adrese Nám. Franze Kafky 24/3. Zájemci si mohou zajistit vstup zde, kde je potřeba provést registraci vzhledem k omezené kapacitě. O hudební program se postará známý DJ Fatty M, kterého můžete znát z legendárních akcí produkovaných od seskupení Komiks. Výstava Czech Odyssey bude přístupná veřejnosti a bude k vidění v průběhu září a října.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..