VeeFriends

VeeFriends

VeeFriends patří mezi nejzásadnější kolekce v Ethereum síti. Zakladatelem této vzácné kolekce je slavný influencer, podnikatel a technologický guru Gary Vaynerchuk. Projekt byl spuštěn 11. května 2021, kdy byla vydána první NFT kolekce VeeFriends nazvaná Série 1, po níž následovaly další zajímavé projekty s přesahem do reálného světa. Série 1 je sbírkou 10 255 NFT, které jsou rozděleny do tří úrovní podle funkcionality na: Access (300 NFT), Gift (555 NFT) a Admission (9 400 NFT). Z toho 1 242 NFT patří samotnému Garymu a jsou označeny jako Gary Originally Owned (GOO) a jsou samozřejmě cennější než ostatní. Jak asi tušíte, i Access a Gift mají vyšší hodnotu, jelikož poskytují majitelům výhody v podobě přístupu nebo různých dárků.

Všechny NFT v této sbírce mají lidské vlastnosti, které Gary obdivuje a věří, že mohou člověka učinit šťastnými. Různé typy NFT z kolekce poskytují držitelům různé typy výhod, proto vám doporučujeme si dobře nastudovat, co si vlastně kupujete. GaryVee se plně soustředí na to, aby jeho nezaměnitelné tokeny měly utility a majitelé získávali různé výhody a přístupy.

VeeFriends
VeeFriends / Twitter.com

Za rok a půl se VeeFriends stala jednou z nejvlivnějších a nejjedinečnějších kolekcí NFT na trhu. VeeFriends zaujali svým propojením s reálným světem, například i spoluprací s tvůrci sběratelských postaviček. Za krátký čas se z kolekce stal lifestyle brand, který sdružuje kreativce, investory, ale i podnikatele. Ti mohou díky komunitě růst a prosperovat z široké využitelnosti NFT.

Mnohé z vás jistě zaujal i design, který nepůsobí právě profesionálně. Jak asi tušíte, nakreslil je samotný GaryVee, více než na design se však zaměřoval na samotné vlastnosti těchto zvířátek, ať už ty „vnější“, ale i „vnitřní“, které známe jako metadata.

Jen doplníme, že Gary je ředitel newyorské mediální a kreativní společnosti VaynerX, pod kterou spadají i VaynerMedia a VaynerSports. Zároveň je autorem bestsellerů The New York Times a jeho majetek se odhaduje na 200 milionů dolarů. GaryVee se od roku 2021 vypracoval ze sběratele NFT na tvůrce, a dokonce založil společnost VaynerNFT, která pomáhá celebritám a značkám s jejich vlastními NFT projekty. Je považován za jednu z nejdůležitějších postav v oblasti NFT a svoji pozici si nadále upevňuje každým rozšířením svého ekosystému VeeFriends. Mnozí věří jeho instinktu a zkušenostem při odhadování trendů, i když samozřejmě i on se velmi často splete a v peněžence má i projekty, které mezitím spadly na uplné dno.

Gary Vee
Gary Vee / Twitter.com

VeeFriends figurky

Jednou z prvních velkých výhod pro držitele NFT VeeFriends byly 3D animované postavy vytvořené ve spolupráci se společností Macy’s. V říjnu 2021 si mohli držitelé vyžádat bezplatnou figurku. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Garym a společností VeeFriends, abychom exkluzivně v Macy’s oživili jeho charakteristické postavy NFT a oslovili tak novou skupinu našich fanoušků,“ napsala společnost v době vydání. Samozřejmě že cílem nebylo pouze potěšit aktuální držitele, ale také rozšíření této jedinečné myšlenky propojení Web3 a fyzických postav i mezi zákazníky.

„Sběratelské plyšové kolekce VeeFriends skrývají jedinečné příběhy a design a my se už nemůžeme dočkat, až si je budou moci užít rodiče i děti,“ dodal jeden z šéfů společnosti Moore v tiskové zprávě. Cílem VeeFriends bylo nabídnout komunitě NFT přidanou hodnotu. „Je to jen další způsob, jak se chceme spojit s našimi držiteli NFT a ukázat jim, jak rozvíjíme duševní vlastnictví, které se skrývá za postavičkami,“ uvedl v tiskové zprávě prezident společnosti VeeFriends Andy Krainak.

Další zajímavou aktivitou byly takzvané „Book Games“, které GaryVee propojil s fyzickými kopiemi knih, díky čemuž se jich prodalo přibližně milion kusů. A to nebylo ani zdaleka všechno, jen dva měsíce po Book Games společnost GaryVee oznámila spuštění VeeFriends Mini Drops – limitované podkolekce VeeFriends, která se zaměřila na vzácnost. Dočkali jsme se vydání několika 1 of 1 vzácných kolekcí při různých příležitostech, jako například o Halloweenu. Dá se říci, že princip je vždy stejný, GaryVee chce, abyste mu věřili a koupili jeho genesis NFT z první kolekce, a do budoucna pak můžete očekávat, že za tuto důvěru získáte adekvátní odměny. Ekosystém se tak postupně rozšiřuje a nabízí menším sběratelům příležitost stát se jeho součástí.

VeeFriends figurky
VeeFriends figurky / Twitter.com

VeeFriends 2

Na rozdíl od předchozích projektů je série 2 rozsáhlou sbírkou 55 555 NFT, která vychází ze sbírky první genesis kolekce. Série 2 odráží 236 postav ze série 1 a má 16 nově představených postav, takže v sérii 2 je celkem 252 postav. Každá postava s výjimkou jedné v sérii 2 má zastoupení v celkovém počtu 220 NFT, přičemž výjimečná „Dárková koza“ má 555 NFT 1/1.

Členové komunity, kteří vlastní sérii 1 a Book Games, měli tu čest mintovat Sérii 2 za 0,335 ETH jako první, zbytek celkového nákladu mohli nakupovat i lidé, kteří nebyli součástí ekosystému. Zároveň je důležité poznamenat, že držitelé NFT VeeFriends 2 nebudou mít garantovaný přístup na NFT konferenci VeeCon. Na druhou stranu je jisté, že jim budou poskytnuty jiné pobídky v rámci ekosystému VaynerNFT. V brzké době se také dočkáme představení mechanismu spalování tokenů. Postupně by se tak mohla kolekce díky deflačnímu modelu stát vzácnější.

Budoucnost projektu VeeFriends

I když GaryVee předal Web3 prostředí velmi mnoho, není vyloučeno, že toho má ještě hodně v zásobě. Budoucnost projektu však samozřejmě závisí na tom, jak se bude k jednotlivým součástem ekosystému stavět.

Přestože je Vaynerchuk nakloněn technologii NFT, velmi často upozorňuje, že drtivá většina dnes fungujících projektů dříve či později skončí. Web3 často přirovnává k vývoji internetu, přičemž poukazuje také na to, že mezi velkým množstvím planktonu se rodí ekvivalenty projektů jako Google nebo Facebook, avšak na principech blochchainu. Pro GaryhoVee je důležitá spolupráce a partnerství, které mezi projekty vznikají, i proto není vyloučeno, že v budoucnu se dočkáme dalších zajímavých spoluprací.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..