Pudgy Penguins

Projekt byl poprvé spuštěn v červenci 2021. Jedná se o sbírku 8888 tučňáků, kteří původně vznikli s cílem šířit pozitivní energii ve světě. Zakladatelé už v začátcích avizovali, že si uvědomují, že žijeme v náročné době plné úzkosti a deprese, kterou chtěli rozptýlit i touto kolekcí. Svůj přesah avizovali nejen ve světě Web3, ale také ve světě Web2. Již původní komunikace zakladatelů naznačovala, že mezi sebou otevřeně vítají každého bez ohledu na pohlaví, věk, etnickou příslušnost, nebo dokonce politický postoj. Projekt si prošel i velmi náročným obdobím. Jeho původními zakladateli byli vysokoškolští studenti – jedním z nich byl Cole Villemain, známý také jako ColeTherium. Původní sliby byly značné, nedařilo se je však naplňovat. V lednu 2022 proto projekt převzal nový tým manažerů

V současnosti vede Pudgy Penguins generální ředitel a podnikatel Luca Netz z Los Angeles. Pomáhá mu dalších 6 klíčových členů včetně technického ředitele, obchodního ředitele, marketingového ředitele, ředitele oddělení provozu a hlavního poradce. Současná skupina vlastníků koupila práva na Pudgy Penguins za 750 ETH (v té době přibližně 2 miliony USD), což zahrnuje i práva na všechny licence.

Samotní sběratelé a komunita výměnu ve vedení velmi ocenili a změna se pozitivně odrazila i na tržní ceně ekosystému.

Mezi držiteli Pudgy Penguins je několik celebrit. Například Alexis Ohanian ze společnosti Reddit se do projektu zapojil už v počátečních fázích, zatímco Stephen Curry a Tory Lanez se přidali o něco později. Portál Lucky Trader zaznamenal, že koncem srpna 2021 se uskutečnil zatím největší prodej v rámci kolekce. Pudgy Penguin #6873, na kterém je zobrazen pták vlevo na zeleném pozadí, se prodal za 400 ETH. Na druhém místě se umístil tučňák Pudgy Penguin #7365 a byl prodán za 69 ETH. Velmi slušně se v posledních týdnech drží také celková floor price kolekce, která se pohybuje mezi 4 až 5 ETH.

Pudgy Penguins
Pudgy Penguins / Twitter.com

Letenky i přístupy na párty jako odměny

I když jde o na první pohled klasický NFT projekt, své věrné sběratele odměňoval ve velkém stylu. Držitelé Genesis Pudgy Penguins v minulosti například absolvovali různé výlety a získali přístup na exkluzivní události v reálném světě, ale také exkluzivní přístupy k produktům a službám online. Kromě toho byli někteří držitelé vybráni i na jedinečnou párty na jachtě v hodnotě 40 milionů dolarů. Výlet v hodnotě několika desítek tisíc dolarů zahrnoval také jídlo, drinky, různé pokerové turnaje a další zábavné atrakce zcela zdarma.

Tým navázal úspěšné partnerství se společností PMI Toys na výrobu plyšových hraček. Oficiálně by se měli sběratelé dočkat jejich uvedení na trh nejpozději do jednoho roku. Držitelé NFT budou mít pak možnost podepsat se společností licenční smlouvy a přivést k životu své tučňáky. PMI Toys má 25letou tradici a v minulosti spolupracovala například s Fortnite, Harry Potter, Hasbro a dalšími.

Podobně jako jiné projekty, i tučňáci se drží své roadmapy, která přirozeně vyvolává různé spekulace, například o záhadné mapě Antarktidy. Ta naznačuje, že projekt se chystá ke vstupu do Metaverse, zatím však nejsou známy žádné další podrobnosti. Projekt se zavázal, že bude i nadále provozovat svou vzdělávací platformu a další komunitní aktivity, kvůli nimž vznikl. Tým je na poměry NFT velmi aktivní a vše nasvědčuje tomu, že o něm uslyšíme i za pár let.

Autoři přišli ještě na přelomu let 2021 a 2022 s druhou kolekcí Lil Pudgy Penguins, tedy malými tučňáky. Část z celkové alokace dostali samozřejmě držitelé původní kolekce, jde však o výrazné rozšíření ekosystému, jelikož malých tučňáků je až 22 222. Majitelé mohou využívat podobných výhod jako u kolekce první generace, ale ne na stejné úrovni. Jak tvrdí samotný tým, tato mláďata přišla na svět, aby bojovala proti negativitě podobně jako jejich dospělí starší bratři.

Pudgy Penguins – roadmap
Pudgy Penguins roadmap / Twitter.com

Jak Pudgy Penguins museli vyměnit zakladatele, aby se zachránili

Ještě se na chvíli vraťme k dramatu, které si vynutilo změnu ve vedení celého týmu. Jak jsme již zmínili, původní tým vysokoškoláků v čele se známým uživatelem ColeTherium sliboval mnoho, avizovali například představení vlastního tokenu, ale také animovanou knihu nebo dokonce hru. Tyto sliby se nepodařilo naplnit a projekt postupně upadl v nemilost. Držitelé pochopitelně neocenili, že je zakladatelé oklamali. Později bylo odhaleno, že CEO Cole Villemain bere peníze za propagaci různých NFT projektů, aniž by o tom informoval veřejnost. Dokonce si ze společné pokladny projektu uléval prostředky, které využíval pro soukromé účely. Když už byla situace neudržitelná, komunita si vyžádala změnu vedení. Tehdy se přihlásilo několik potenciálních zájemců, kteří nabízeli stovky ETH za odkoupení projektu a licence. Dnes už víme, že se společnost dostala do rukou Netz Capital se sídlem v Los Angeles za 750 ETH, což je přibližně 2,5 milionu USD.

V čele Netz Capital stojí Luca Netz, který se stal podnikatelem a investorem v oblasti elektronického obchodu.

Jak je možné, že si veřejnost navzdory problémům tučňáky opět oblíbila?

Jak jsme již několikrát zmínili, projekty, které vznikly ještě na jaře 2021 a v létě 2021, mají mnohem větší nostalgickou hodnotu. V té době vznikaly nejsilnější komunity lidí, kteří patří mezi nejranější objevitele NFT. Mnozí jsou dnes právě díky tomu velmi populární, protože věřili trendu mnohem dříve než 99 % ostatních lidí. Komunita Pudgy Penguins je velmi aktivní, což opravdu není zvykem. Často se stane, že vstoupíte na Discord staršího projektu, a když pozdravíte, nikdo vám neodpoví. Toto se vám v této komunitě nestane, každého přivítají s radostí. Komunita pomáhá s networkingem a zároveň propojuje obdobně smýšlející lidi, kteří mají nejen společné zájmy, ale také spolupracují a baví se.

Komunita Pudgy Penguin NFT má jedinečnou atmosféru a svou vlastní terminologii. Například tučňáci se nazývají „pengus“ a majitelé Pudgy Penguin jsou „huddlers“. I díky této zvláštní řeči se vytváří úzká komunita.

Pudgy Penguins
Pudgy Penguins / Twitter.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..