Cool Cats – náhledový obrázek

Cool Cats

Kolekce Cool Cats NFT patří mezi nejstarší úspěšné kolekce, v posledních měsících však zažila výrazný úpadek nejen kvůli podmínkám trhu, ale také v souvislosti s děním ve vedení projektu. Za projektem Cool Cats stál původně čtyřčlenný tým zakladatelů. Kromě ilustrátora a experimentátora s kreslením pohádkových příběhů Colina Egana (clona) byli součástí také kreativní ředitel Evan Luza a odborníci na technologie Rob Mehew a Tom Williamson.

Tento raketový příběh sice (zatím) nemá nejpozitivnější konec, vše však bude v konečném důsledku záležet na týmu, který stále slibuje zajímavé projekty. Mezitím se vedení kolekce ujalo známé hollywoodské studio, od kterého si držitelé slibují například to, že minimálně v dlouhodobém horizontu uvidí své Cool Cats například v animovaném filmu.

Cool Cats banner
Cool Cats / Twitter.com

Cooltopia

Kolekce byla na trh uvedena v červenci 2021 s cenou 0,02 ETH, což v té době činilo přibližně 45 dolarů. Uživatelé mohli mintovat i více kusů, zájemce v té době lákala zejména nízká cena a příležitost spekulace. I přesto trvalo něco přes týden, než se kolekce vyprodala. Pro komunitu bylo zajímavé i netradiční umělecké zpracování, které bylo sice na první pohled velmi jednoduché, ale zároveň vyvolávalo přirozený zájem díky sytým barvám.

Když celou desetitisícovou kolekci vyprodali, cena začala velmi rychle stoupat. Jako PFP/Avatar projekt tak dokázaly Cool Cats velmi dlouho konkurovat i Bored Ape Yacht Club a Cryptopunkům, jejich floor dokonce dosahoval dvouciferné hranice a nejvzácnější kousky se prodávaly za stovky tisíc dolarů. Napomohla tomu zejména první velká spolupráce s časopisem TIME a také známé osobnosti, které po této spolupráci naskočily do projektu, mezi nimi například bojovník Mike Tyson, herečka Reese Witherspoon, spoluzakladatel Redditu Alexis Ohanian nebo DJ Steve Aoki, které si nastavily své modré kočky jako profilové obrázky na sociálních sítích.

Časem si vytvořili vlastní ekosystém zvaný Cooltopia a stali se lovebrandem, který celou svou komunikaci postavil na pozitivním myšlení a šíření dobrých myšlenek mezi lidmi. Zároveň si dali za cíl vytvořit místo, kde budou mít držitelé přístup k vlastním tokenům, komunitním akcím a možným spolupracím. Držitelům vrátili 20 % z celkových licenčních poplatků v podobě různých losování o dary a garantovali jim přístup do uzavřených kanálů na Discordu. Lákadlem byl i přístup k budoucím kolekcím, protože se vědělo, že časem budou chtít svou komunitu rozšiřovat.

Cool Cats
Cool Cats / Twitter.com

Cool Pets a $MILK

Kolekci se stále velmi dařilo, když na podzim 2022 oznámila, že plánuje spustit prostředí zvané Cooltopia, ve kterém budou moci Cool Cats a Cool Pets za splnění různých úkolů dostávat jistou částku vlastního tokenu zvaného $MILK.

Pro držitele to minimálně mezi řádky znamenalo dvě věci – dostanou airdrop v podobě 20 tisíc kusů nových NFT z kolekce Cool Pets a zároveň viděli potenciál pro pasivní výdělek v podobě nové kryptoměny, který mohli dostat jen držením svých NFT Cool Cat a Cool Pets. Jakmile se podařilo Cooltopii spustit, pro mnohé šlo o průlomový moment, protože v případě PFP/Avatar projektů je spíše výjimkou, když se jim podaří vytvořit si vlastní ekonomiku.

Paradoxem je, že od spuštění Cooltopie cena jen klesala a čím byla nižší, tím větší kritika se na tým tvůrců valila. Problémem byly hlavně technické problémy s kontraktem během mintu Coolpets, které se nepodařilo odstranit ani po delší době, na což doplatili hlavně držitelé Cool Cats, kteří se nemohli dostat ke svým Coolpets, což spustilo velkou vlnu kritiky od klíčových členů komunity. K tomu se přidaly i chybně nastavené mechanismy týkající se tokenu $MILK, jehož cena velmi rychle klesala k nule.

Dalším kamenem úrazu byla chaotická rozhodnutí při výběru vedení. Nejprve si za svého CEO v lednu 2022 zvolili kryptonadšence a boomera Chrise Hassetta, což však investory neuspokojilo a musel odejít, v dubnu 2022 tým opustil i hlavní manažer komunity Chris Peralta.

Značka Cool Cats momentálně pracuje i na přesahu do reálného světa a zároveň chystá vstup do Metaverse. Na nejbližší období bylo ohlášeno velké oznámení, které má přinést znovuoživení celého projektu.

Cool Cats jsme mohli vidět i na prezentačním videu Yuga Labs, což může napovídat budoucí spolupráci v rámci pozemků Otherside.

Cool Cats
Cool Cats / Twitter.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..