Cardano

Uživatelé Cardana budou brzy moci přistupovat k Ethereum decentralizovaným aplikacím přímo ze svých peněženek

V průběhu pátečního večera Sebastien Guillemot, CEO společnosti Milkomeda, oznámil, že „Milkomeda (EVM vrstva Cardana) spouští funkci umožňující každému uživateli Cardana používat EVM smlouvy přímo z jakékoliv Cardano peněženky.“ Guillemot také dodal, že „Milkomeda brzy umožní staking s odměnami pro všechny uživatele EVM, včetně vývojářů chytrých smluv.“ Odměny za staking z produktů Cardana postavených na síti Milkomeda budou automaticky vypláceny každých 5 dní.

Ethereum Virtual Machine (EVM) je prostředí, ve kterém existují všechny Ethereum účty a chytré smlouvy. Slouží jako virtuální počítač, který využívají vývojáři pro tvorbu decentralizovaných aplikací (dApps). Když jsou EVM nasazeny na jiných blockchainech, umožňují vývojářům vytvářet dApps podobně jako ty, které mají fungovat na Ethereum síti. Díky této funkci budou moci vývojáři Ethereum aplikací využívat Cardano síť pomocí programovacího jazyka Solidity využívajícího se pro tvorbu dApps na Ethereum, a to bez nutnosti instalace nových nástrojů nebo se učení nového programovacího jazyka.

Tyto aplikace pak nově mohou být použity nejen pro Ethereum síť, ale i pro Cardano síť, což zvyšuje využitelnost aplikací pro uživatele. Kromě toho umožňuje Cardano vytváření a obchodování s NFTs, a to s využitím tokenových standardů ERC-721 a ERC-1155, které byly původně vyvinuty a jsou běžně využívány v rámci Ethereum sítě. Díky tomu vznikají nové možnosti také pro tvůrce NFTs na Cardanu, jimž se nyní zpřístupní a zjednoduší také mintování NFTs na Ethereum síti.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..