Final Fantasy

Tvůrce Final Fantasy odhaluje masivní investice do blockchainových her

Společnost Square Enix, která stojí za značkou Final Fantasy, se vyjádřila, že blockchainové hry budou klíčovým pilířem jejich budoucího směřování. Konkrétně to napsal prezident společnosti, Yosuke Matsuda, v novoročním dopise. Jeho obsahem byla nejen rekapitulace roku 2022, ale také poodhalení plánů na rok 2023. Celkem 7 odstavců z 15 bylo věnováno blockchainovým hrám, což je jedním z indikátorů budoucího směřování společnosti.

Matsuda v dopise mimo jiné vyjádřil své vnímání poklesu kryptoměnového trhu v roce 2022. Podle jeho názoru nové technologie vždy nejprve působí „zmateně“, ale poté jsou často akceptovány jako součást každodenního života. Nedávné otřesy by tak podle něj investory neměly nutně znervózňovat.

Square Enix poprvé naznačil zájem o kryptoměnový svět již v roce 2019, kdy prezident Matsuda upozornil na potenciální využití blockchainu ve hrách. Věci se daly do pohybu v březnu 2020, kdy společnost investovala do metaverse projektu The Sandbox. V roce 2021 pak poprvé naplno vstoupila i do Web3 světa, kdy v Japonsku vydala své první NFT ve formě „digitálních samolepek“ s názvem Milion Arthur.  V roce 2022 pak společnost investovala přes 50 milionů dolarů do herního studia pro mobilní hry (Gumi Games) a také oznámila svou další NFT kolekci. Ta by měla spatřit světlo světa na jaře 2023 a bude navázána na fyzické figurky a hrací karty.

Je tedy zřejmé, že snahy této společnosti o angažmá ve Web3 světě nepolevují a jak závěrem dopisu president společnosti podotkl – Square Enix má ještě několik dalších blockchainových her ve vývoji. Všechny budou postupně oznámeny během roku 2023.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..