Právo Čína

Soud v Číně považuje NFT za virtuální majetek, který je chráněn zákonem

Soud v čínském městě Chang-čou rozhodl, že NFT jsou považovány za virtuální majetek a jsou chráněny čínskými zákony, informuje Cryptonews. Soud tak rozhodl ve sporu mezi zákazníkem a projektem. Jde o kuriózní případ, protože muž si u soudu stěžoval, že mu platforma znemožnila nákup NFT, protože uživatel neuvedl jméno a telefonní číslo, které by odpovídaly skutečným údajům.

Jedná se o přelomové rozhodnutí, protože podle soudu jsou nezaměnitelné tokeny majetkem, který by měl být chráněn zákonem, protože mají klíčové vlastnosti, jako je hodnota, vzácnost, kontrolovatelnost a obchodovatelnost. Soud zároveň uznal, že místní právo jasně nedefinuje právní atributy NFT digitálních sbírek.

„NFT ztělesňují originální umělecký projev tvůrce a mají hodnotu souvisejících práv duševního vlastnictví,“ napsal soud ve svém stanovisku, přičemž se opřel také o definice blockchainu. Zjednodušeně lze říci, že čínské právo bude na NFT nahlížet jako na zboží prodávané přes Internet, neboť chce na tato digitální aktiva uplatňovat pravidla a předpisy definované v zákoně o elektronickém obchodu.

Regulace nenahraditelných tokenů je u nás stále velkou neznámou, protože nespadají pod žádnou definici digitálních aktiv. Na první soudní případy si budeme muset pravděpodobně počkat.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..