Bored Ape (BAYC) Justina Biebera

Snoop Dogg, Justin Bieber, Madonna a Yuga Labs žalováni za propagaci NFT

Na Snoop Dogga, Justina Biebera, The Weekenda, Madonnu, Paris Hilton, Jimmyho Fallona a desítky dalších celebrit, stejně jako na majitele Yuga Labs, MoonPay a členy představenstva ApeCoinDAO, byla podána hromadná žaloba kvůli propagaci Bored Apes, informuje Nftnewspro. Právní zástupci dvou spotřebitelů jménem Adonis Real a Adam Titcher podali ve čtvrtek u federálního soudu v Los Angeles stížnost, v níž tvrdí, že veřejná propagace Bored Apes ze strany celebrit přiměla investory k pořízení „ztrátových investic za drasticky nadsazené ceny“.

V žalobě se uvádí, že tvůrci NFT kolekce Bored Ape Yacht Club provedli rozsáhlý podvod a vymysleli plán, jak využít rozsáhlou síť hudebníků, sportovců a známých osobností k podvodné propagaci a prodeji svých výrobků. Dále tvrdí, že společnost Yuga Labs v tichosti spolupracovala s influencery a platila jim za propagaci NFTs z kolekce BAYC. Advokáti se obávají, že příspěvky celebrit na Twitteru a Instagramu nebyly považovány za reklamu, a nesplnily tak svou povinnost, informovat veřejnost o své věrnosti.

Nejedná se však o první žalobu tohoto druhu, v minulosti federální soud zamítl obvinění Kim Kardashian a Floyda Mayweathera z propagace kryptoměnových projektů.

Nevládní organizace Truth in Advertising zaslala v srpnu 2022 varovný dopis 19 celebritám, v němž je upozornila na nebezpečí sdílení různých „investičních příležitostí“, upozornil Buzzfeed News. Organizace Truth in Advertising kontroluje, zda se celebrity chovají na sociálních sítích zodpovědně. V dopise se uvádí, že Justin Bieber, DJ Khaled, Eminem, Logan Paul, Madonna, Paris Hilton, Tom Brady, Snoop Dogg a mnoho dalších propagují NFT projekty, avšak již nezmiňují rizika s nimi spojená.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..