AxieInfinity

Sky Mavis oznámil novou kapitolu pro Axie Infinity po hacknutí Roninu za 620 milionů dolarů

Sky Mavis, vývojářské studio populární hry Axie Infinity fungující na principu Play 2 earn, oznámilo novou kapitolu po hacknutí svého sidechainu Ronin v roce 2022 za 620 milionů dolarů. Aktualizovaná strategie společnosti zahrnuje upgrade Ronin blockchainu a spuštění herního ekosystému, který začíná tím, že na Roninu staví čtyři studia.

Upgrade přesune Ronin na model delegovaného proof-of-stake (DPoS), čímž se blockchain otevře více uživatelům. Dříve Ronin fungoval na modelu konsensu o ověření autority, kde byli validátoři vybíráni na základě důvěryhodnosti. Sky Mavis věří, že upgrade obnoví důvěru v její blockchain a celkové podnikání.

Sky Mavis také navázal partnerství se čtyřmi herními studii, aby mohla stavět na Roninu, přičemž některá využívají duševní vlastnictví od Axie. Patří mezi ně Bali Games, které vytvořily korejský titul Anipang, který získal více než 130 milionů stažení, a Bowled.io, sportovní platforma původně zaměřená na kriket.

Aleks Larsen, COO a spoluzakladatel Sky Mavis, řekl, že společnost se po hacku soustředila na zvýšení bezpečnosti. Dodal, že tento incident, i když je vysoce sledovaný, zeslábl ve srovnání s jinými titulky kryptoměn z roku 2022, jako je kolaps TerraUSD na FTX.

Larsen také uznal některé z prvních nedostatků v Axie Infinity a připsal je rostoucím problémům, když uživatelská základna hry explodovala. Řekl, že lidé, kteří se připojili ke hře, neměli ve skutečnosti čas pochopit základní vizi základního týmu a herního vesmíru.

Kent Byers, hlavní produktový ředitel společnosti Directive Games, jednoho ze studií, které se připojují k ekosystému, řekl, že ho uklidnilo, když viděl, jak se Sky Mavis odrazila od incidentu a soudních partnerů, jako je Google. Byers dodal, že to hodně vypovídalo o odvaze společnosti vypořádat se s tlakem a kontrolou a posouvat se vpřed.

Vývojáři stále snaživě posouvají hranice v rámci Web3, mnozí se však snaží vyhnout se označení „play-to-earn“. Sky Mavis stále drží křeslo nejvýznamnějšího aktéra herního světa a spuštění herního ekosystému jim může pomoci získat zpět jejich pozici.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..