Ryder Ripps Yuga Labs

Ryder Ripps prohrál soudní spor s Yuga Labs

Ryder Ripps byl odsouzen k zaplacení více než 1,5 milionu dolarů Yuga Labs. Všechny NFT RR/BAYC jsou nyní považovány za majetek Yuga Labs.

Již od konce roku 2022 byl spor mezi Yuga Labs a Ryderem Ripps jedním z největších právních sporů v oblasti NFT. Otázkou bylo, zda Rippsův „satirický“ pohled na Yuga BAYC NFT kolekci – RR/BAYC porušoval ochranné známky Yuga BAYC. Kromě toho bylo zkoumáno, zda Yuga neporušovala svá práva týkající se ochranných známek.

Soud konstatoval, že použití Yuga BAYC ochranných známek bylo „úmyslné“ a bylo provedeno ve „špatné víře… s očekáváním zisku z tohoto použití“. Jako důsledek byl Ryder Ripps soudem také nucen převést kontrolu nad RR/BAYC smart kontraktem přímo na Yuga Labs a vrátit veškerý zisk spojený s prodejem RR/BAYC NFT.

Navzdory tomu, že ochranné známky BAYC nejsou registrovány, soud potvrdil vlastnictví Yuga. Rozhodl, že Yuga nejen vlastní BAYC ochranné známky, ale také je aktivně využívá v komerčních aktivitách.

Během soudního řízení Yuga tvrdila, že obžalovaní prováděli „cybersquatting“ v souvislosti s dotčenými doménami – RRBAYC.com a APEMARKET.com. Soud souhlasil s tvrzením Yuga o cybersquattingu a konstatoval, že domény byly „identické nebo velmi podobné“ originálním ochranným známkám Yuga BAYC.

Soud také objasnil, že prodej RR/BAYC NFT obžalovanými nebyl uměleckým dílem hodným ochrany podle Prvního dodatku k americké ústavě.

Yuga Labs, tvůrce populární kolekce Bored Ape Yacht Club, tedy zvítězila nad Ryderem Ripps a Jeremym Cahenem v této důležité právní bitvě, což je významný moment pro svět NFT a práva duševního vlastnictví v digitálním věku.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..