NFT

NFT trh zažívá útlum a zaznamenává nejnižší množství prodejů od listopadu 2021

Podle dat z analytické platformy Dune se počet denních uživatelů a prodejů na NFT trzích v minulém týdnu výrazně snížil a dosáhl nejnižšího bodu od července 2021. Analytický projekt SeaLaunch sestavil na platformě Dune statistický přehled, který odhalil, že počet unikátních uživatelů na předních NTR tržištích OpenSea, Blur a LooksRare klesá stabilně posledních sedm dní, přičemž celkový počet unikátních uživatelů dosáhl dne 19. dubna pouhých 7 805. Jedná se o nejnižší počet unikátních uživatelů na NFT trzích od 31. července 2021. Kromě toho se snížily i samotné prodeje NFTs, přičemž 19. dubna bylo zaznamenáno pouze 16 149 prodejů, což je nejnižší hodnota od 9. listopadu 2021.

Obě přední tržiště, OpenSea a Blur, zaznamenaly významný pokles unikátních uživatelů i prodejů. Počet prodejů na Bluru klesl 19. dubna na 5 688, což je nejnižší denní počet prodejů za 90 dní. Podobně se počet denních unikátních uživatelů na Bluru za den 19. dubna snížil na 1 777 , což je nejnižší počet za 90 dní. Denní počet obchodníků na OpenSea rovněž prudce klesl a dosáhl 18. dubna hodnoty 10 640, což je nejnižší počet od července 2021.

SeaLaunch naznačuje, že pokles aktivity na trzích a u uživatelů od profesionálů po obyčejné uživatele je pravděpodobně způsobena makroekonomickou situací, která ovlivňuje obchodní vzorce. Mezi možné příčiny patří vysoké ceny plynu a problémy s likviditou v daňovém období. SeaLaunch také uvádí další faktory, jako jsou vysoké objemy airdropů Bluru snižující obchodní objemy a likviditu a nedávná horečka obchodování s memecoin projekty.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..