Damien Hirst

Nejnovější projekt Damiena Hirsta umožňuje sběratelům vytvořit vlastní NFT

Damien Hirst opět spojil síly se společností HENI na prezentaci svého nejnovějšího projektu, „The Beautiful Paintings“ (Nádherné obrazy), který rozostřuje hranice mezi digitálním a fyzickým uměním prostřednictvím generativních algoritmů.

Založeno na ikonických „Spin Paintings“ (Obrazy vytvořené otáčením) britského umělce, známých pro své energické prskance barev, umožňují „The Beautiful Paintings“ sběratelům přístup k online platformě, kde si mohou vybrat kombinaci barev, stylů, tvarů a velikostí, aby vytvořili jedinečné umění jako fyzické obrazy, NFT nebo obojí.

Chcete-li vytvořit vlastní „Nádherný obraz“, musíte jít na webové stránky HENI a vybrat si z 252 barev, všechny pojmenované s pomocí strojového učení – můžete si vybrat minimálně dvě a maximálně 12 barev. Po vybrání barev získáte výběr z 25 stylů, z nichž každý je jiný obraz vytvořený otáčením, doprovázený dynamickými názvy jako Vír, Exploze nebo Galaxie.

Damien Hirst
Damien Hirst / Twitter

Poté, co jste provedli všechna tato rozhodnutí, si můžete vybrat, zda chcete, aby dílo bylo kruhové nebo obdélníkové, vybrat si jednu ze čtyř dostupných velikostí a poté kliknout na „Generovat“. Platforma vám také umožňuje upravit název svého díla vybráním kombinace navrhovaných klíčových slov.

Dílo lze zakoupit jako NFT, fyzický obraz tištěný na plátně nebo obojí. Pokud si zvolíte zakoupení digitální i fyzické verze, jedná se o jediný způsob, jak mohou dvě verze generovaného obrazu současně existovat. Každé dílo ze série je jedinečné a je ručně podepsáno na přední straně.

„Nádherné obrazy“ jsou k dispozici pouze po omezenou dobu od 31. března do 10. dubna 2023. Cena NFT je $2000 a cena fyzického obrazu se pohybuje podle velikosti od $1500 do $6000.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..