Donald Trump

Donald Trump drží takřka půl milionu dolarů v kryptoměnách

Podle nedávno zveřejněné finanční zprávy, která byla předložena federální etické agentuře, má Donald Trump kryptoměnová aktiva v hodnotě až půl milionu dolarů.

V dokumentu předloženém Úřadu pro etiku ve vládě byl uveden podrobný výčet majetku a zdrojů příjmů, které patří bývalému prezidentovi. Je zde uvedeno, že v předposledním záznamu rozsáhlého 82stránkového dokumentu je zmíněna kryptoměnová peněženka (na Ethereum blockchainu) s hodnotou od 250 000 do 500 000 dolarů.

Tato peněženka pravděpodobně souvisí s NFT kolekcí, kterou jeho kampaň spustila jako součást jeho snahy znovu získat prezidentský úřad v roce 2024, jakožto reakci na předchozí porážku od prezidenta Joea Bidena v roce 2020. NFT kolekce obsahující Trumpovy podobizny ve formě kovboje či astronauta, byly mintovány za cenu 99 dolarů/kus v prosinci 2022. V následujících měsících prodej NFTs nabral na obrátkách, a to dokonce i poté, co byl Trump obžalován státním soudem v New Yorku. Hodnota genesis kolekce však klesla poté, co Donald Trump uvedl na trh novou kolekci.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..