Yuga-Labs

Do Yuga Labs vstupuje Daniel Alegre – prezident a COO z Activision Blizzard

Bývalý prezident a provozní ředitel společnosti Activision Blizzard Daniel Alegre oznámil, že v herním světě končí. Po pár dnech zároveň oznámil, že jeho příštím působištěm se stane Web3 prostředí, ve kterém nastoupí do čela Yuga Labs, které stojí za úspěšnou NFT kolekcí Bored Ape Yacht Club. Alegremu vyprší kontrakt v Activision Blizzard na konci března, poté nahradí Nicole Muniz, která se stane partnerkou a poradkyní Yuga Labs, informuje Financial Times.

Zprávu zveřejnil na svém Twitteru i samotný Alegre, který dodal, že nejpopulárnější studio považuje za „kreativní dům, který je hnací silou inovací a vyprávění příběhů v oblasti Web3.“ Podle svých slov je nesmírně nadšený, že může vést tým do další fáze růstu.

Do společnosti Activision Blizzard postupně vstupuje Microsoft, a tak Financial Times dodává, že odchod COO je pochopitelný vzhledem k tomu, že po dokončení investice bude AB měnit vedení bez ohledu na okolnosti.

Yuga Labs mají za sebou další úspěšný rok, resp. zejména jeho první polovinu, kdy svůj ekosystém rozšířily o pozemky Otherside, které jsou základem pro vlastní metaverse. I díky tomuto projektu se podařilo vysbírat další stovky milionů dolarů, které využijí k dalšímu růstu. FT připomíná, že splečnost Yuga Labs je v současnosti vyšetřována americkou Komisí pro cenné papíry a burzy v souvislosti se zveřejňováním informací o cenných papírech a samostatně čelí hromadné žalobě, která obviňuje společnost Yuga ze spolupráce s celebritami s cílem „uměle navyšovat a deformovat ceny“ NFT, o čemž jsme vás informovali v tomto článku. Společnost popřela jakékoli pochybení.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..