Casio G-SHOCK NFT

Casio vstupuje do Web3 s G-SHOCK NFT kolekcí

Výrobce hodinek Casio právě oznámil nový způsob, jakým hodlá navázat hlubší spojení se svou mezinárodní komunitou: virtuální G-SHOCK. Ve spolupráci s Polygon Labs vytvoří Casio komunitu založenou na NFT, a to prostřednictvím platformy Discord. Iniciativa bude zahájena vydáním 15 000 zdarma vytvořených NFT G-SHOCK Creator Passů, které poskytnou svým držitelům zvláštní přístup k různým komunitním akcím a projektům.

Casio začne s distribucí NFT tento měsíc prostřednictvím svého oficiálního webu, s počátečním přístupem pro uživatele, kteří mají Casio ID, od 23. do 26. září, následované přístupem pro ostatní zájemce od 26. do 29. září.

Zajímavým prvkem je, že Casio plánuje vstoupit do metaverse (virtuálního světa), kde by avatary mohly nosit stylové G-SHOCK hodinky, podobně jako v reálném světě. Vize společnosti jdou ruku v ruce s aktuálními trendy v odvětví, kde značky jako Lacoste a Tommy Hilfiger rovněž experimentují s komunitním ko-tvůrčím přístupem s využitím blockchains a NFT.

Představitelé Casio vidí v nové iniciativě možnost, jak oslovit novou cílovou skupinu a rozšířit tak značku G-SHOCK, která má od svého vzniku v roce 1983 za sebou více než 100 milionů prodaných hodinek. Takahashi Oh, manažer divize hodinek ve společnosti Casio, zdůraznil, že cílem je „rozšířit přítomnost značky G-SHOCK ve virtuálním a Web3 světě“.

Jeden z prvních projektů, které mají být realizovány, je soutěž ve vytváření designu tzv. Creator Passů. Členové budou moci vytvořit a hlasovat o svých preferovaných designech, a ten, který získá nejvíce hlasů, se stane oficiálním designem digitálního průkazu.

Co se týče technické stránky, společnost Casio se rozhodla pro spolupráci s Polygonem kvůli jeho schopnosti rychlého a plynulého provádění transakcí. Polygon si rychle získává důvěru globálních značek; kromě Casia si ho pro své NFT kolekce vybrala také Coca Cola, Lufthansa, McDonald’s nebo Starbucks.

NFT od Casia budou k dispozici obyvatelům několika zemí, včetně USA, Velké Británie, Německa, Itálie, Nizozemska, Španělska, Portugalska, Rakouska, Japonska, Indie, Singapuru, Indonésie, Malajsie, Thajska, Filipín a Vietnamu.

Společnost Casio se snaží posunout své ikonické hodinky G-SHOCK do nové éry a my se máme určitě na co těšit.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..