Zdroj: cointelegraph.com

Buď v obraze #85: Meta chystá holografické brýle, Web3 má nejvíce uživatelů v historii

Mark Zuckerberg a jeho společnost Meta se chystají otřást světem technologií svými plně holografickými brýlemi, které by mohly nahradit chytré telefony a proměnit náš každodenní život a také metaverse. Mezitím se svět Web3 otřásá pod tíhou kybernetických podvodů, kdy uživatelé Bluru přišli o stovky tisíc dolarů kvůli phishingovému útoku. Navzdory těmto výzvám dosahuje Web3 nových výšin s rekordním počtem uživatelů a výrazným růstem aplikací. Herní startup Faraway pak přináší do arénové střílečky Shatterline futuristické mech obleky HV-MTL, čímž posouvá hranice herního zážitku. Tyto novinky vám přinášíme v jednom článku – pravidelném souhrnu, který nemůžete minout!

Plně holografické brýle od Mety by mohly změnit (nejen) metaverse svět

Mark Zuckerberg ze společnosti Meta si myslí, že chytré brýle s holografickými displeji pomalu nahradí mobilní telefon jako hlavní komunikační a výpočetní zařízení. Zuckerberg je zjevně nakloněn myšlence, že chytrý telefon je na začátku svého konce a příští velkou věcí budou chytré brýle. Zakladatel Facebooku věří, že s vhodným hardwarem a softwarem se chytré brýle stanou natolik užitečnými, že většina lidí nechá svůj telefon po většinu času v kapse. Nejprve však společnost musí pokročit v technologii. Podle Zuckerberga má Meta v plánu tři samostatné produkty. Zaprvé produkt s brýlemi „bez displeje“ s hlasovou umělou inteligencí (ta již existuje v Ray-Ban Meta), zadruhé „trochu heads-up displej“ bez plné holografie a nakonec „prémiovou verzi“ s holografickým displejem s plným zorným polem. Tyto brýle tak mají bez pochyby potenciál dostat masy nejen do metaverse, ale i do Web3 světa.

Phishingový scam připravil uživatele Bluru o stovky tisíc dolarů

Podle zprávy od 0xQuit (vyvojáře a auditora) – ztratil nejmenovaný uživatel šest Bored Ape Yacht Club NFT, 40 Beanz a tři Elementals, což podle aktuálních cen představuje hodnotu přibližně 239 676 dolarů. Podvodník využil chybu v systému výpisů na Blur k usnadnění soukromých prodejů, uvedl 0xQuit. Tento incident odhaluje rostoucí trend podvodů s NFT, které trápí tržiště od nárůstu popularity NFT na konci roku 2020. Více o tomto případu a jak se podvodníkům podařilo obejít bezpečnostní opatření, se dočtete v článku zde.

Web3 má nyní nejvíce uživatelů v historii

Podle zprávy blockchainové analytické platformy DappRadar dosáhl počet uživatelů využívajících aplikace Web3 ve druhém čtvrtletí rekordního počtu. Počet denních unikátních aktivních peněženek (dále dUAW) činil v průběhu čtvrtletí přibližně 10 milionů, což představuje 40% nárůst oproti prvnímu čtvrtletí a zároveň nejvyšší dosažené číslo v historii. Tržiště NFT Magic Eden zaznamenalo nárůst tržního podílu ze 17 % na 22 %, zatímco dominance vedoucího Blur se snížila na polovinu a klesla na 31% tržní podíl. Decentralizované burzy Uniswap a Raydium zaznamenaly dvouciferný nebo větší nárůst dUAW, protože do těchto aplikací se nahrnuli obchodníci s memecoiny. Počet uživatelů burzy Uniswap se zvýšil o 80 % a u burzy Raydium o 134 %. DappRadar varoval, že obrovský růst dUAW ve 2. čtvrtletí nemusí být udržitelný. Částečně za ním mohl stát „airdrop farming“, tedy provádění akcí v naději, že za odměnu obdržíte „zdarma“ tokeny. K airdropům Blast i zkSync došlo v červnu.

Faraway přináší Ethereum Mechy HV-MTL do arénové střílečky Shatterline

Herní startup Faraway integruje mech obleky HV-MTL z Legends of the Mara do arénové střílečky Shatterline. Faraway nedávno zakoupil tato IP a na Twitteru odhalil trailer ukazující 3D mechy ve hře. Shatterline ukončí servery předběžného přístupu 1. srpna a plnohodnotné spuštění na Epic Games Store plánuje ještě na rok 2024. Integrace HV-MTL přinese výhody pro vlastníky NFT. Více o plánech se dočtete v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..