Zdroj: theblock.co

Buď v obraze #82: Trezor představil peněženku s dotykovým displayem, Ethereum má méně než 4 000 obchodníků

Vítejte u nejnovějšího 82. týdenního přehledu! Tento týden přinášíme několik fantastických zpráv. Exkluzivní album Wu-Tang Clanu se objevilo jako NFT za pouhý dolar. Apple na WWDC 2024 představil Apple Intelligence, revoluční AI systém, který vylepší Siri a přinese nové funkce. Hychain uvádí na trh svůj program Hychain Trailblazers, který podporuje tvůrce obsahu neuvěřitelnými výhodami. Web3 hra Parallel nyní září na Epic Games Store, otevírajíc se tak milionům nových hráčů. Bohužel, ne všechny zprávy jsou pozitivní – počet obchodníků s NFT na Ethereum klesl pod 4 000, což signalizuje útlum na trhu. A nakonec Trezor představil svou novou kryptoměnovou peněženku Safe 5, která nastavuje nový standard v bezpečnosti. Připravte se na novinky, které nechcete propásnout!

Exkluzivní album Wu-Tang Clanu se objevilo jako NFT za $1

Pleasr, kryptokolektiv neboli DAO, který shromažďuje předměty kulturního významu, nedávno oznámil, že začíná prodávat zašifrované kopie alba „Once Upon a Time in Shaolin“. Jedinečné nahrávky Wu-Tang Clanu, kterou Pleasr získal v roce 2021 za 4 miliony dolarů. Podle tiskové zprávy je album již k dispozici prostřednictvím specializované webové stránky za 1 dolar. NFT běží na blockchainu Base, síti Ethereum layer-2 od Coinbase. Díky dohodě, kterou vytvořil Wu-Tang Clan, když v roce 2015 prodal jedinou kopii alba, měli majitelé „Once Upon a Time in Shaolin“ – až do minulého týdne – zakázáno komerčně využívat nahrávku. Společnost Pleasr však sdělila, že v posledních šesti měsících tajně spolupracovala s producenty alba, aby získala exkluzivní práva na komerční využití co největšího množství skladeb. DAO tvrdí, že se zatím podařilo získat práva na 16 z 31 skladeb na albu. Nyní bude DAO postupně sdílet další části alba s jejími kupci – v podstatě bude dešifrovat album pro držitele NFT, kousek po kousku.

Apple na WWDC 2024 představil „Apple Intelligence“

Na konferenci WWDC 2024 Apple představil řadu novinek zaměřených na umělou inteligenci a nové funkce pro zařízení. Hlavní událostí bylo představení Apple Intelligence, pokročilého AI systému, a významné změny v asistentovi Siri. Apple Intelligence bude dostupná pouze na iPhone 15 Pro a novějších zařízeních s čipy M1 nebo vyššími, umožňující AI generované obrázky a emodži v reálném čase. Siri nyní integruje ChatGPT, což zlepšuje její porozumění a schopnost reagovat na složité dotazy, a nově nabízí textové ovládání a vizuální zpětnou vazbu. Více v článku zde.

Hychain představuje svůj oficiální program tvůrců: Hychain Trailblazers

Hychain představuje Hychain Trailblazers, nový program na podporu tvůrců obsahu. Program je určen pro tvůrce videí, streamery, spisovatele, umělce a vůdce komunit. Výhody zahrnují zvýšení dosahu, předběžný přístup k novým funkcím, monetizaci, exkluzivní testy, whitelist místa, ověřené odznaky a podporu. První sezóna trvá 30 dní a začne brzy po výběru tvůrců. Program podporuje všechny formy kreativity a je otevřený pro všechny. Více v článku zde.

Web3 hra, Parallel, se dostala na Epic Games Store

Karetní hra Parallel, založená na síti Ethereum, byla uvedena v obchodě Epic Games Store. Cílem je využít uživatelskou základnu obchodu Epic Games Store, který měl na konci roku 2023 přes 270 milionů uživatelů, z toho 75 milionů aktivních hráčů měsíčně. Studio, které v březnu získalo finanční prostředky ve výši 35 milionů dolarů, začátkem roku spustilo rozšíření Parallel’s Planetfall a díky tomuto kroku očekává větší publicitu a zapojení hráčů. Parallel je volně šiřitelná digitální karetní hra zasazená do podmanivého sci-fi světa, kde pět paralelních evolucí lidstva bojuje o vládu nad Zemí 10 000 let v budoucnosti. Hráči sbírají karty, sestavují balíčky 40 karet kombinující karty jedné z pěti frakcí a univerzálního fondu a svádějí strategické bitvy proti svým vrstevníkům. Hra je na Epic Games Store k dispozici zdarma.

Počet obchodníků s NFT na Ethereum poprvé od června 2021 klesl pod 4 000

Počet obchodníků s NFT na Ethereum klesl pod 4 000, což odráží útlum v NFT sektoru. Navzdory nadšení na kryptotrhu se obchodování s NFT zpomalilo. Klesající hodnoty aktiv, neprodané VIP vstupenky na Coachellu a levně prodané Bored Ape Kevina Harta jsou jedny z příkladů upadajícího trhu. Objem obchodů na NFT tržištích na Ethereu pak v květnu klesl pod 500 milionů dolarů. NFT trh na Ethereu čelí konkurenci levnějších alternativ, což snižuje jeho dominanci. Oživení by mohlo přijít s novou trendy kolekcí nebo tržištěm s incentivami. Více v článku zde.

Trezor přichází s novou kryptoměnovou peněženkou Safe 5

Na konferenci BTC Prague 2024 představil Trezor tři nové produkty: Trezor Safe 5 pro bezpečné ukládání kryptoměn s větším dotykovým displejem a certifikací EAL 6+, verzi pouze pro bitcoiny a onboardingovou službu Trezor Expert za 99 dolarů. Safe 5 je k dispozici od července za 169 dolarů s dodáním Black Graphite, další verze následují do srpna. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..