Zdroj: nftplazas

Buď v obraze #81: Coinbase představila chytrou peněženku, McDonald’s má vlastní metaverse

V aktuálním přehledu zjistíte, proč je módní ikona Dolce & Gabbana žalována kvůli údajnému „rugpoolu“ v projektu DGFamily. Dále se podíváme na fascinující tokenizaci vzácných Stradivarius houslí z roku 1708 firmou Galaxy Digital. U Sotheby’s se chystá dražba exkluzivního „Golden fur“ Bored Ape NFT, což je událost, kterou by si žádný sběratel neměl nechat ujít. McDonald’s Singapur vás poté přenese do svého vlastního metaverse světa „My Happy Place“, a Coinbase představí svou novou Smart Wallet, která usnadní používání kryptoměn. A nakonec, tým McLaren Formule 1 ve spolupráci s OKX přichází s unikátní NFT kolekcí „Race Rewind“. Připravte se na detaily!

Dolce & Gabbana čelí obviněním z „rugpoolu“

Společnost Dolce & Gabbana čelí hromadné žalobě za údajné porušení federálních zákonů prostřednictvím již zaniklého projektu DGFamily. Luke Brown ve stížnosti, kterou podal u federálního soudu, tvrdí, že společnost Dolce & Gabbana projekt propagovala jako kombinaci digitálních aktiv a exkluzivních výhod souvisejících se značkou. Problém podle Browna spočívá v tom, že poté, co společnost Dolce & Gabbana získala od spotřebitelů miliony dolarů, od projektu náhle upustila. Brown tvrdí, že D&G „neposkytla kompletní sadu výhod, které slíbila jemu a dalším kupujícím DGFamily NFT.“ Tím, že před uzavřením projektu dodali pouze dva z osmi garantovaných „dropů“, se podle Browna Dolce & Gabbana zapojili do schématu „rug pull“ – což je termín používaný v kryptosvětě k popisu projektu, kdy tvůrci získávají finanční prostředky od investorů slibováním určitých výhod, jen aby projekt opustili.

Stradivarius housle staré přes 300 let tokenizovány

Firma Michaela Novogratze zvaná Galaxy Digital převedla Stradivarius housle z roku 1708 na digitální tokeny. Tyto vzácné housle, které vlastní Yat Siu, spoluzakladatel Animoca Brands, mají hodnotu kolem 9 milionů dolarů. Tento krok znamená velký pokrok v použití blockchainu k uvolnění hodnoty unikátních skutečných aktiv. Housle, které dříve patřily carevně Kateřině Veliké, jsou nyní využívány jako zástava pro financování. Podle Novogratze tento proces uchovává dědictví cenných nástrojů a mění způsob správy a obchodování aktiv v digitálním světě. Více v článku zde.

Aukce „Gold Fur“ Bored Ape v Sotheby’s opět otestuje zájem uměleckého světa

Aukční dům Sotheby’s prodá 18. června vzácné „Golden fur“ Bored Ape NFT a další NFT od Yuga Labs. Hlavním lákadlem je Bored Ape Yacht Club NFT #8552, který dříve vlastnil zkrachovalý hedge fond Three Arrows Capital (3AC). Tento NFT je cenný díky svému „Golden fur“ a historii. Dražba nabídne i další vzácné NFT z Mutant Ape Yacht Club a Bored Ape Kennel Club. Sotheby’s už dříve prodal Bored Ape s „Golden fur“ za rekordních 3,4 milionu dolarů. Aktuální minimální cena běžnějších Bored Apes je 47 500 dolarů (12,6 ETH). Více v článku zde.

McDonald‘s má svůj vlastní metaverse

Singapurské oddělení McDonald‘s má nyní svůj vlastní metaverse svět nazvaný „My Happy Place“, který nabízí prostřednictvím své oficiální aplikace ve spolupráci s Bandwagon Labs. Lidé, kteří navíc vlastní Grimace NFT uvedené na trh v roce 2023, získají v digitálním světě speciální výhody. „Jsme nadšeni, že můžeme spustit první digitální zážitek společnosti McDonald’s v Singapuru. Naši zákazníci mohou oblékat své avatary do oblečení McDonald’s, navrhovat si restauraci svých snů a vyhrávat každodenní fyzické odměny, čímž pozvednou svůj zážitek z McDonald’s,“ uvedla v tiskové zprávě Drina Chee, ředitelka marketingu u giganta rychlého občerstvení. Majitelé Grimace NFT mohou ve hře odemknout exkluzivní nositelné předměty, prozkoumat tajný ostrov a vystavit portréty Grimace „v restauraci budoucnosti“. Singapurská pobočka není jediný nadšenec do Web3 světa, v roce 2023 totiž také McDonald’s Hong Kong spustil McNuggets Land, časově omezený zážitek v ethereové metaverzi hry The Sandbox s NFT a odměnami pro hráče v podobě tokenů.

Coinbase Smart Wallet představená

Coinbase představila novou funkci Smart Wallet, která usnadňuje používání kryptoměn pro nové uživatele. Smart Wallet zjednodušuje začátek s kryptoměnami, odstraňuje síťové poplatky a eliminuje potřebu obnovovacích frází. Podporuje přenositelnost mezi tisíci on-chain aplikacemi, což zlepšuje uživatelský zážitek. Coinbase také nabízí bonusový fond ve výši 40 ETH pro vývojáře za úspěšnou integraci této technologie. Tato iniciativa je součástí snahy přivést miliardu uživatelů. Smart Wallet je postavena na 2. vrstvě Etherea zvané Base od Coinbase a je nyní v testovací fázi. Více v článku zde.

OKX a tým McLaren Formule 1 přichází se sběratelskou NFT kolekcí

OKX a tým McLaren Formule 1 spustili sérii „Race Rewind“, kde fanoušci vytvářejí NFT v aplikaci OKX Wallet a vyhrávají ceny od McLarenu. První NFT pro Kanadskou Grand Prix je k dispozici zdarma v aplikaci využívající síť OKX Ethereum layer-2, X Layer. Marketingový ředitel OKX Haider Rafique zdůraznil význam propojení lidí s jejich zájmy prostřednictvím blockchainu. Sběratelské předměty kombinují multimédia a zvuk, umožňují fanouškům prožít každý závod F1. Sběratelé mohou vyhrát „VIP“ cenu, včetně zážitku z McLarenu a 2 500 dolarů na cestovní výdaje. OKX podporuje F1 jako hlavní sponzor. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..