Aukce „Gold Fur“ Bored Ape v Sotheby’s opět otestuje zájem uměleckého světa

Aukční dům Sotheby’s se chystá tento měsíc prodat „Golden fur“ Bored Ape NFT, doplněnou o další vzácné NFT vytvořené společností Yuga Labs. Dražba proběhne 18. června a nabídne jedinečnou příležitost zjistit, jak si tyto tematické aktiva stojí v rámci komunitního zájmu o výtvarné umění.

Jedním z hlavních lákadel aukce je Bored Ape Yacht Club NFT #8552, vyzdobený koženou pracovní vestou a čelenkou sushi šéfkuchaře. Tento NFT, dříve ve vlastnictví zkrachovalého kryptoměnového hedge fondu Three Arrows Capital (3AC), je cenný nejen svým „Golden fur“, ale také svou minulostí. Kromě této ikony budou v aukci i další digitální umělecká díla, včetně dvou NFT s podobným „Golden fur“ z kolekce Mutant Ape Yacht Club a zobrazení psa z řady Bored Ape Kennel Club.

NFT z kolekce Bored Ape Yacht Club jsou charakteristické svými náhodnými vlastnostmi, které výrazně ovlivňují jejich hodnotu. Podle NFT Price Floor je nejlevnější Bored Ape na sekundárním trhu dnes k dispozici za přibližně 48 000 dolarů, přičemž pouze 46 z 10 000 Ape má „Golden fur“. Poslední z nich byl prodán v březnu za 933 000 dolarů nebo 247 ETH.

Z prodejů zaznamenaných na blockchainovém tržišti OpenSea bylo devět z dvanácti nejvyšších prodejů Bored Ape spojeno s „Golden fur“. Tento rys již dříve přinesl úspěch i Sotheby’s, když v roce 2021 zprostředkovali prodej Bored Ape s „golden fur“ za rekordních 3,4 milionu dolarů.

Vedoucí digitálního umění a NFT v Sotheby’s, Michael Bouhanna, označil Bored Ape na Twitteru jako „relikvii z roku 2021“, kdy byla tato kolekce společností Yuga Labs uvedena na trh. Mezitím NFT výzkumník známý jako Punk9059 zdůraznil ceny, které 3AC původně za tato aktiva zaplatil, včetně 106 ETH za Ape a Kennel Club NFT v červenci 2021, což by dnes odpovídalo přibližně 401 000 dolarům.

Mutant Apes, spin-off kolekce uvedená v srpnu 2021, mohly být vytvořeny pomocí tokenu „mutant serum“, který byl poskytnut stávajícím držitelům Bored Ape. Ti mohli „transformovat“ svůj stávající Ape nebo zakoupit jeden z 10 000 dalších Mutant Apes vydaných společností Yuga v veřejném prodeji.

Zatímco ultra-vzácné Bored Apes stále dosahují vysokých cen, ceny běžnějších kusů výrazně poklesly od svého vrcholu v dubnu 2022, kdy jejich minimální cena dosáhla téměř 430 000 dolarů. V posledním roce tato hodnota klesla na 47 500 dolarů (12,6 ETH) z původních 84 250 dolarů (46 ETH).

Umělecká díla vlastněná 3AC již dříve přitáhla pozornost na aukci v Sotheby’s. Generativní dílo „The Goose“ z kolekce Ringers #879 bylo před rokem prodáno za 6,2 milionu dolarů, včetně poplatků aukčního domu. Tato dražba by mohla opět přitáhnout pozornost a ukázat, jakou hodnotu mají BAYC tematická aktiva v dnešním uměleckém světě.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..