Game of Thrones NFT

Buď v obraze #8: Kolekce Game of Thrones je zklamáním, Azuki oznamuje svůj metaverse

Vítejte již u osmého přehledu událostí za uplynulý týden. V druhém lednovém týdnu se svého vstupu do světa NFT dočkal slavný seriál Game of Thrones. Kolekce však byla kvůli nepovedenému vizuálnímu zpracování nakonec spíše zklamáním. V opačném duchu se však nesly novinky okolo NFT značky Azuki. Ta oznámila přípravu dalšího projektu, který byl naopak přijat komunitou velmi pozitivně. Mimo to kolekce spadající pod Azuki zaznamenávají od začátku roku pozitivní cenový vývoj. Svůj mini-metaverse pak hodlá budovat Sony ve spolupráci s fotbalovým klubem Manchester City. Do virtuálního prostoru chce přenést anglický Etihad Stadium. Poslední novinka se zaměřuje na shrnutí zisků projektů z royalties za uplynulý rok, v žebříčku kraluje ekosystém Yuga Labs.

Game of Thrones NFT kolekce se vyprodala za 7 hodin, vizuálně je však projekt zklamáním

Fanoušci legendárního Game of Thrones již jistě zaznamenali, že vznikla stejnojmenná kolekce. Zpočátku si kolekce vedla výborně a byla vyprodána za 7 hodin. Pozitivní nálada se však poměrně rychle vystřídala se zklamáním. Mnoho twitterových účtu si stěžovalo a vtipkovalo na účet vizuální kvality kolekce. Nezvykle vypadající traity postav nebo například poletující zbraně, které by za normálních okolností postavy pevně svíraly. To vše způsobilo poměrně velké rozčarování fanoušků seriálu a hlavně NFT komunity.

Azuki oznamuje svůj metaverse zvaný Hilumia, kolekce tak oslavuje rok od založení

Azuki, dnes už spíše digitální značka, startovala v lednu 2022 s první kolekcí zaměřenou na 10 000 anime avatarů. Pod značkou Azuki v loňském roce také vyšla kolekce zvaná Beanz, která byla airdropem pro držitele originální avatarů. Nová kolekce Hilumia bude virtuálním městěm, které bude zahrnovat lokace vytvořené od komunity pro komunitu – posilovnu, hračkářství, skate park nebo rozlehlé zahrady. Celý ekosystém Azuki zažívá zejména v tomto měsíci „znovuzrození“. Originální kolekce dokázala posílit svou floor price přibližně o 31 % a kolekce Beanz dokonce o 102 %.

Sony ve spolupráci s fotbalovým klubem Manchester City buduje stadion v metaverse

Technologický gigant Sony na veletrhu CES 2023 předvedl ukázku z jeho chystaného metaverse. To buduje ve spolupráci s Manchester City a zatím jej nazývá „proof of concept“ – tedy jakousi zkouškou realizovatelnosti. Účastníci metaversu se budou moci se svými avatary účastnit různých aktivit ve virtuální verzi anglického stadionu Etihad. Cílem projektu je zprostředkovat společný zážitek při sledování fotbalových klání nebo při účasti na společných aktivitách. Metaverse by měl být hotov již v tomto roce.

Yuga Labs vydělala 107,8 milionu dolarů na royalties za rok 2022

Lidem, kteří se pohybují v NFT světě jistě nemusíme představovat značku Yuga Labs. Právě ta totiž stojí za slavnými kolekcemi Bored Ape Yacht Club nebo Mutant Ape Yacht Club. Yuga Labs se povedlo vydělat uvedenou částku zejména díky většímu množství úspěšných kolekcí. Některé možná překvapí, že nejúspěšnějším projektem od Yugy (v rámci royalties) a vlastně i v rámci celkového žebříčku, byl projekt Otherdeed for Otherside. Kolekce zaměřena na virtuální metaverse dokázala získat za minulý rok bezmála 50 milionů dolarů. Druhým nejúspěšnějším projektem v celkovém žebříčku byl projekt Azuki, a to s 41,5 milionů dolarů získaných z royalties za loňský rok.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..