Zdroj: Bitmag.com

Buď v obraze #74: Telegram chce mít emoji a samolepky jako NFTs, Yuga Labs prodalo dva projekty

V dnešním týdenním přehledu se podíváme například na to, jak Telegram ohlásil plán tokenizace samolepek a emotikonů, které se staly nedílnou součástí každodenní komunikace na této platformě. Dále studio Yuga Labs prodalo své herní projekty HV-MTL a Legends of the Mara společnosti Faraway, čímž se chystá soustředit na rozvoj metaverse projektu Otherside. PayPal ruší ochranu kupujících při NFT transakcích, což lehce mění pravidla hry pro uživatele této platební platformy. Těžko říci, zda se jedná o bullish nebo bearish signál. Skupina významných osobností z Hollywoodu a herního průmyslu spojila síly a založila přední vydavatelství Web3 her, Galactic Entertainment Publishing, s ambiciózním projektem PlanetQuest. A nakonec, MetaMask přidává funkci zobrazování způsobilosti k airdropům prostřednictvím integrace s projektem Daylight.

Telegram chce mít na své síti emotikony a samolepky jako NFTs

Oblíbená platforma pro rychlé zasílání zpráv, Telegram, oznamuje svůj plán na tokenizaci samolepek a emotikonů, které se na blockchainu TON změní na NFTs. Pavel Durov, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Telegram, se o toto oznámení podělil během akce Token2049 v Dubaji. Prozradil rozsáhlé využívání samolepek na Telegramu, kterých se měsíčně nasdílí více než 700 miliard, a řekl: „Věříme v NFT, které jsou hluboce integrovány do lidské kultury, do lidské interakce, do naší komunikace. NFTs, které mají velký potenciál se virálně šířit – to jsou ty správné NFTs. Proto dalším krokem, který se chystáme podniknout, je tokenizace nálepek Telegramu.“

Yuga Labs oznámila prodej projektů HV-MTL a Legends of the Mara

Yuga Labs prodal své herní projekty HV-MTL a Legends of the Mara společnosti Faraway. Tento krok je součástí reorganizace, kdy se Yuga Labs zaměřuje na rozvoj metaverse projektu Otherside. Faraway plánuje integrovat tyto kolekce do svých herních projektů a Yuga Labs se chce více soustředit na rozvoj Otherside. Spolupráce mezi Yuga Labs a Faraway umožní lepší propojení mezi oběma platformami a posílí jejich pozici v oblasti NFT a Web3 her. Více v článku zde.

PayPal odstraní ochranu kupujících při NFT transakcích

Společnost PayPal v tichosti ruší ochranu nákupu a prodeje u transakcí spojených s NFT tokeny, čímž částečně mění svou předchozí politiku, jak vyplývá z nedávné aktualizace podmínek služby PayPal. Podle nových zásad, které vstoupí v platnost 20. května, se na nákupy NFT již nebudou vztahovat zásady ochrany kupujících společnosti PayPal. Kromě toho se na prodeje NFTs v hodnotě vyšší než 10 000 USD již nebude vztahovat záruka proti falešným reklamacím, zpětným platbám nebo jiným podvodům, kvůli kterým mohou prodejci přijít o peníze. Dříve byly nákupy a prodeje NFT zpočátku podporovány programy společnosti PayPal na ochranu kupujících a prodávajících, ačkoli společnost později podporu čím dál více omezovala.

Skupina významných osobností z Hollywoodu a herního průmyslu se spojila, aby založila přední vydavatelství Web3 her

Hollywood a herní průmysl spojili síly, zakládajíce významné vydavatelství Web3 her – Galactic Entertainment Publishing. Jejich první projekt, PlanetQuest, již získal ohromnou uživatelskou základnu a nabízí hráčům možnost vlastnit a vyměňovat si digitální aktiva ve vesmírném světě podobném Star Wars. Společnost plánuje rozšířit tento vesmír i do dalších médií, jako jsou knihy a komiksy. Více v článku zde.

MetaMask nyní zobrazuje způsobilost k aidropům

Web3 peněženka MetaMask nyní umožňuje uživatelům ověřit si „způsobilost“ k airdropům prostřednictvím integrace s projektem Daylight. „Navázali jsme spolupráci s Daylight, abychom uživatelům pomohli zkontrolovat, zda mají nárok na nějaký airdrop v ekosystému,“ napsala peněženka MetaMask v příspěvku na X. Konkrétně způsobilost airdropů a NFT-claimů najdete na stránce Explore ve webové verzi MetaMask. Funkce je podporována napříč blockchainy – Ethereum, Optimism, Arbitrum, Base, Zora a Polygon.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..