Buď v obraze #72: Doodles chystají vlastní film, návštěvníci Coachelly budou hrát blockchainovou hru

V dnešním přehledu se podíváme na nový zážitek pro návštěvníky festivalu Coachella, kteří budou moci hrát hru Coachella Quests založenou na blockchainu Avalanche. Doodles přichází s animovaným filmem „Dullsville and the Doodleverse“, který nabídne hudbu od Pharrella Williamse, Lil Waynea a Coi Leray. Ethereum zaznamenalo významné prodeje NFT v hodnotě 10,48 milionů USD za 24 hodin, zatímco OpenSea přichází s integrací standardu ERC-721C, což může znamenat průlom pro umělce. Naopak Binance oznámilo ukončení podpory pro Bitcoin Ordinals na svém tržišti NFT. Sledujte nejnovější přehled pro další novinky!

Návštěvníci festivalu Coachella budou hrát hru založenou na blockchainu Avalanche

Návštěvníci letošního ročníku hudebního festivalu Coachella budou moci získávat výhody díky hraní hry založené na blockchainu s názvem Coachella Quests, kterou vyvinula festivalová divize Coachella Innovations ve spolupráci se společností Ava Labs, jež stojí za blockchainem Avalanche. Účastníci Coachelly, kteří splní úkoly na akci a na serveru Coachella Discord, získají „razítka“ a body, které lze vyměnit za exkluzivní festivalové zážitky, včetně přístupu do VIP salónku Oasis, nevydané hudby a dalších. Partnerství se společností Ava Labs není prvním výletem Coachelly do Web3. V únoru 2022 Coachella spolupracovala se zaniklou kryptoměnovou burzou FTX US, aby spolu s dalšími sběratelskými předměty vydražila doživotní vstupenku jako NFT na blockchainu Solana.

Doodles představí vlastní animovaný film ve spolupráci se známými umělci

NFT projekt Doodles ohlásil nový animovaný film „Dullsville and the Doodleverse“, který bude obsahovat hudbu od Pharrella Williamse, Lil Waynea a Coi Leray. Film produkuje studio Golden Wolf, které Doodles získali v lednu 2023, a režíruje ho spoluzakladatel Doodles Scott „Burnt Toast“ Martin. Premiéra je plánována na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září. Více v článku zde.

Ethereum zaznamenalo minulý týden nejvíce prodejů ze všech blockchainů

Podle údajů společnosti CryptoSlam vedlo ve čtvrtek Ethereum na trhu s NFT tokeny, když za 24 hodin zobchodovalo 10,48 milionu USD. Ethereum, které vede i v historických prodejích NFT s 43,46 milionu USD, zaznamenalo 42% nárůst objemu prodejů a dostalo se tak na první místo denního žebříčku jako jediný řetězec s prodejem alespoň 10 milionů USD. Pandora, experimentální kolekce na standardu ERC-404 tokenů, zaznamenala 279 % nárůst na 1,61 milionu USD a pomohla tak Ethereu. Bitcoin a Solana, které se umístily na druhém, respektive třetím místě, zaznamenaly během uplynulého dne pokles tržeb. Trh s NFT na Bitcoinu čelil poklesu, přičemž jejich objem se snížil o 22,41 % a dosáhl 6,61 milionu USD. Solana, která drží třetí pozici, se rovněž setkala s poklesem prodejů o 18,32 % na celkových 6,12 milionu USD.

OpenSea integruje standard ERC-721C, zásadně pomůže umělcům

Populární tržiště NFT OpenSea oznámilo implementaci standardu ERC-721C, který se zaměřuje na autorské poplatky. ERC-721C, neboli „Ethereum Request for Comment – 721 Collection“, je standard tokenu vyvinutý společností Limit Break s cílem řešit problém tvůrců, kteří nedostávají za svou práci na sekundárních trzích náležitou odměnu. Jednou z klíčových vlastností ERC-721C je jeho schopnost umožnit tvůrcům vymáhat autorské odměny za svá díla přímo prostřednictvím blockchainu.  Více v článku zde.

Binance končí s podporou Bitcoin Ordinals

Tržiště Binance NFT nedávno oznámilo ukončení podpory Bitcoin Ordinals. Od 18. dubna nebudou uživatelé moci provádět transakce, jako jsou nákupy, vklady nebo nabídky zahrnující Bitcoin Ordinals. Kromě toho budou 18. dubna automaticky zrušeny všechny stávající příkazy k listingu pro Bitcoin Ordinals.  Tento protokol, umožňující jedinečnou identifikaci a vkládání dat pro jednotlivé satoshi do bitcoinového blockchainu, získal na popularitě koncem roku 2022. V květnu 2023 společnost Binance zavedla podporu Bitcoin NFT, aby rozšířila svůj ekosystém právě o síť Bitcoin. Navzdory počáteční popularitě a podpoře ze strany osobností, jako je Cristiano Ronaldo, se tržiště potýkalo s problémy při získávání širší adopce. Podle společnosti Binance je cílem tohoto rozhodnutí zlepšit uživatelskou zkušenost a podpořit dlouhodobý růst tím, že se zaměří na menší soubor produktů.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..