Zdroj: https://nftplazas.com

Buď v obraze #71: Pudgy Penguins překonávají BAYC, aktivita na Coinbase Base raketově roste

Dnešní 71. přehled odhalí nejen další nevídané možnosti využití NFT. Rapper Diddy se stává centrem pozornosti díky dražbě kontroverzních snímků, které se nyní dostávají do světa jako NFT. Base blockchain od Coinbase zaznamenal vzestup, a to nejen díky rostoucí oblibě meme coinů. Avšak, ne všechny projekty NFT probíhají hladce, jak dokazuje stažení karet s Donaldem Trumpem z trhu. Inovativní iniciativy, jako je Projekt AnimeCoin na platformě X, využívají technologii Arbitrum k vytvoření ekosystému pro anime. Svět Web3 rovněž sleduje překvapivé změny, jako je překonání floor price Bored Ape Yacht Club projektem Pudgy Penguins.

NFT jako nástroj bulváru, skandální záběry Diddyho jsou v dražbě

Diddy je americký rapper, tanečník, herec, hudební producent a zakladatel módní značky Sean John. Zdá se, že rapper v současnosti není z nových technologii příliš nadšený.  Na webu se totiž objevila nabídka, která tvrdí, že má k dispozici video, na němž se Diddy účastní různých pochybných aktivit. V každém případě se v nabídce píše, že zájemce může získat přístup k obrovskému úložišti – které prý zahrnuje více než 13 000 souborů a 3 terabajty obsahu – za určitou cenu. Konkrétně může tento obsah okamžitě získat kdokoliv za asi 1,5 milionu dolarů (425 ETH), případně bude prodán nejvyšší nabídce. Všechen údajný Diddyho obsah je prodáván ve formě NFT.

Aktivita na blockchainu Base od Coinbase raketově vzrostla

Base blockchain od Coinbase prochází obdobím rychlého růstu díky nedávnému upgradu a migraci USDC účtů. Dosáhl rekordní hodnoty uzamčených aktiv a zaznamenal zvýšený zájem v důsledku popularity meme coinů. Base se stává významným hráčem v oblasti decentralizovaných financí. Více v článku zde.

Digitální obchodní karty Donalda Trumpa byly staženy z prodeje

Zdroj z platformy NFT OpenSea potvrdil, že karty byly z jejich platformy staženy, ale neupřesnil proč. Jedná se údajně o přání jejich tvůrce. Obchodní karty byly poprvé vydány v prosinci 2022 a byly vyprodány během několika hodin, přičemž se na nich vybralo téměř 4,5 milionu dolarů. Každá karta zobrazovala Trumpa jako jednu z řady hrdinských postav, včetně superhrdiny, astronauta, šerifa atd.Trump Digital Trading Cards jsou minimálně na OpenSea „nepřenosné“ do 31. prosince 2024. To znamená, že až do tohoto data je kolekce zakázána pro nákup a prodej na sekundárním trhu.

Azuki a Arbitrum přichází s projektem AnimeCoin pro rozvoj anime kultury na blockchainu

Na platformě X nedávno byl oznámen start AnimeChain, blockchainové platformy založené na technologii Arbitrum. Projekt získal podporu od Web3 projektu Azuki a má za cíl vytvořit ekosystém pro anime na blockchainu. Spolupráce s Arbitrum umožní nízkonákladovou a vysokorychlostní infrastrukturu pro fanoušky anime. Azuki se stane startovacím partnerem AnimeChain a představí na platformě anime produkce, hry a fyzické produkty. Očekává se, že AnimeChain posílí tvůrce a účastníky anime průmyslu a vytvoří nový ekosystém pro budoucí generaci anime. Více v článku zde.

Pudgy Penguins překonaly Bored Ape Yacht Club a mění tím NFT hierarchii

Po období netrpělivého očekávání Pudgy Penguins překonaly Bored Ape Yacht Club (BAYC) díky posunu floor price BAYC směrem dolů. Podle nejnovějších údajů Blur se floor price Pudgy Penguins vyšplhala na více než 50 tisíc USD (14,5 ETH). Naopak cena „nejlevnějšího“ BAYC klesla na 43 814 USD (12,54 ETH), což vede k těsnému souboji mezi oběma PFP kolekcemi s pouhým 8,62 % rozdílem v ceně. Přesto zůstává v čele kolekce CryptoPunks, která se může pochlubit minimální cenou 160 797 USD (45,99 ETH) a ohromující tržní kapitalizací 1,60 miliardy USD (459 900 ETH), čímž nastavuje laťku vysoko.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..