Zdroj: https://www.cnet.com

Buď v obraze #64: Gmoney reaguje na nulovou hodnotu NFTs, Apple může změnit koncept metaverse

Projekt Pixelmon, který prošel turbulentními časy, se vrací díky 8 milionům dolarů od významných investorů. Spolu s tím se dočkáte nových informací o spojení mezi Walt Disney a Epic Games, rychlostního závodu blockchainů, kterým nyní kraluje Polkadot, a zajímavých trendů využití NFT v oblasti decentralizovaných financí. A nakonec, podíváme se na to, jak by se Apple mohl stát hnací silou pro adopci metaverse. Přečtěte si více a zůstaňte v obraze s naším #64 přehledem!

Pixelmon získal 8 milionů dolarů od významných investorů

Projekt Pixelmon zahájil svou krypto odyseu jako jeden z nejhorších příkladů NFT FOMO (fear of missing out), když sběratelé utratily 70 milionů dolarů za „napodobeniny pokémonů“. Jeden z nejočekávanějších projektů totiž tehdy odhalil postavy tak ošklivé, že dokonce i zakladatel hry je označil „za omyl“. O dva roky později a po změně vlastníka chystá Pixelmon velký rok 2024. Minulý týden získal projekt 8 milionů dolarů od významných sponzorů jako jsou Animoca Brands a Delphi Digital. Jeden token Pixelmonu se tak po prvotním propadu na 0.2 ETH v květnu 2022 dokázal vyšplhat až na současných 1.5 ETH. Aktuálně má také celá kolekce nový kabát – prošla totiž rebrandingem, který ji posunul na novou úroveň.

Disney investuje do Epic Games s cílem vytvořit nový vesmír her a zábavy

Walt Disney a Epic Games spojily síly, aby vytvořily nový herní vesmír propojený s Fortnite. Tato spolupráce zahrnuje investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epic Games. Cílem je vytvořit otevřený ekosystém pro komunity Disney a Fortnite, který propojí obsah, postavy a příběhy z Disney světa, včetně značek jako Pixar, Marvel, Star Wars a další. Tato iniciativa bude poháněna Unreal Engine a nabídne hráčům možnost hrát, sledovat a sdílet obsah. Konkrétní datum vydání projektu zatím není stanoveno. Více v článku zde.

Polkadot překonal v rychlosti blockchainu Solanu i Polygon

Rychlost blockchainu je rozhodně jeden z parametrů, který dělá nejčastěji vývojářům vrásky na čele. Pozoruhodné je, že Solana a Polygon učinily z rychlosti a škálování jedny ze svých jedinečných prodejních předností. Nyní do tohoto prostoru vstupuje Polkadot a dokázal současné jedničky překonat. Minulý týden dosáhl Polkadot pozoruhodného výkonu, když umožnil mint 4.930 NFT za minutu, což je rekordní výsledek, dosud nedosažitelný pro Solanu i Polygon. Stalo se tak během mintu Web3 hry „Forever Has Fallen“ při využítí sítě „Unique Network“, parachainu Polkadotu.

Gmoney podniká významný krok v reakci na nulovou hodnotu NFTs

Gmoney, CEO společnosti 9dcc a vlastník CryptoPunka #8219, převzal významnou roli v oblasti NFT a decentralizovaných financí. V reakci na rostoucí skepticismus ohledně hodnoty NFT se rozhodl využít platformu Gondi k zajištění půjčky proti svému CryptoPunku. Půjčka ve výši 1 milionu $USDC na 180 dní s úrokovou sazbou 14 % naznačuje rostoucí zájem o využití NFT ve finančním sektoru a otevírá nové možnosti pro inovace v této oblasti. Více v článku zde.

Apple by mohl udělat z metaverse mainstream

Největší uvedení nového hardwaru společnosti Apple za poslední desetiletí se odehrálo 2. února, kdy se na americký trh dostal prostorový počítač Vision Pro. Právě ten se odlišuje od virtuální reality tím, že překrývá digitální prvky přímo přes fyzický svět. Na rozdíl od VR umožňuje uživatelům interakci s okolím a komunikaci s ostatními. Tato technologie by mohla být atraktivní alternativou k VR, která se stále potýká s problémem nevolnosti. Pokud si hlavní hráči v oblasti metaverse dokážou představit jeho budoucnost v rozšířené realitě namísto virtuální reality, mohla by nastat významná změna paradigmatu poháněná právě technologickým gigantem jakým je bezesporu Apple.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..