Disney Epic Games
Zdroj: Disney

Disney investuje do Epic Games s cílem vytvořit nový vesmír her a zábavy

Společnost Walt Disney a vývojář videoher Epic Games spojují své síly, aby vytvořily zcela nový vesmír her a zábavy, který bude úzce propojen s populární hrou Fortnite. Tato spolupráce představuje největší vstup společnosti Disney do světa videoher a nabízí významné příležitosti pro růst a expanzi. S investicí 1,5 miliardy dolarů za účelem získání podílu ve společnosti Epic Games, Disney usiluje o vytvoření persistentního, otevřeného a interoperabilního ekosystému, který přivede dohromady komunity Disney a Fortnite.

V rámci tohoto nového světa zábavy budou hráči mít možnost hrát, sledovat, nakupovat a angažovat se u obsahu, postav a příběhů od Disney, včetně Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar a dalších. Fanoušci si budou moci vytvářet vlastní příběhy a zážitky, vyjádřit své fanouškovství, a sdílet obsah s ostatními. Toto bude vše poháněno Unreal Engine.

Tato iniciativa navazuje na dlouholetou spolupráci mezi Disney a Epic Games, která zahrnovala integraci obsahu ve Fortnite, sezónní spolupráce, in-game aktivace a živé události, jako byla například Marvel Nexus War s Galactusem. Unreal Engine se rovněž používá k vytváření obsahu napříč portfoliem Disney, včetně vývoje videoher, filmové editace a animace a vytváření atrakcí v Disney parcích.

Tento nový vesmír her a zábavy je popsán jako rozsáhlý a otevřený, což naznačuje ambice překročit hranice tradičních videoher a vytvořit platformu pro různé typy her a zážitků. Epic Games, která se v posledních letech snaží rozšířit Fortnite, se tímto posunuje dále od svých kořenů v battle royale hře a stává se centrem uživatelsky generovaných herních módu a spoluprací se zavedenými značkami.

Disney a Epic společně prohlubují svůj vztah v době, kdy digitální svět roste a vyvíjí se, s více než 3 miliardami hráčů videoher po celém světě, kteří si přejí bezpečně a plynule přecházet mezi světy, které milují, uvolnit svou vlastní kreativitu a zažít skvělou hratelnost. Tento projekt nabízí vzrušující příležitosti nejen pro hráče, ale i pro Disney v rámci jejich herního podnikání od přechodu na licenční obchodní model v roce 2016.

Výsledek této překvapivé investice Disney do Epic Games zatím nemá stanovené datum vydání, ale naznačuje, že hráči  nebudou muset dlouho čekat. S využitím Epic Fortnite obchodu, kde si hráči mohou kupovat in-game oblečení známé jako skiny, taneční pohyby a emoty, nabízí cennou infrastrukturu pro potenciálně neomezené digitální nákupní centrum naplněné zbožím.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..