Buď v obraze #60: Twitter odstranil podporu NFT, majitelé telefonu od Solany dostali další airdrop

Vstupujeme do 60. přehledu plného dalších fascinujících aktualit! Majitelé smartphonů Solana Saga dostali NFT v hodnotě přes 1 000 dolarů, a co víc, airdropy už dávno překonaly cenu zařízení. NodeMonkes, bitcoin NFT kolekce, stále bouří světem Web3. Na Twitteru (X) skončila éra NFT profilových obrázků, což vyvolalo otázky o dalším směřování, a to nejen NFTs. Visa spustila novou platformu pro věrnostní programy v rámci Web3 a v únoru nás čeká revoluční uvedení náhlavní soupravy Vision Pro od Apple, přinášející kombinaci virtuální a rozšířené reality. 

Majitelé smartphonů Solana Saga dostali NFT v hodnotě 1 000 dolarů

Koupit si telefon od Solany se vyplatilo. Jeho majitelé totiž nadále čerpají výhody v podobě aidropů, které už dávno převýšily cenu telefonu. Nejnovější airdrop ve formě NFT se nyní prodává za více než 1 000 dolarů. Saga Monkes (Solana), nový projekt zřejmě inspirovaný úspěšným projektem Node Monkes (Bitcoin Ordinals), dostalo již přes 8 505 (způsobilých) peněženek. Ze začátku týdne se projekt Saga Monkes objevil na sekundárních tržištích Solany s cenou kolem 1 250 USD, což je více než dvojnásobek ceny smartphonu Saga. Tato NFT posloužila jako jedna z mnoha takových výhod, které vývojáři a členové komunity Solana nabídli majitelům přibližně 20 000 smartphonů vyrobených v počáteční várce. Jedna z prvních výhod byl také airdrop meme mince BONK, která měla v prosinci hodnotu více než 1 000 dolarů a pomohla tím k vyprodání zařízení.

NodeMonkes: Ordinals projekt, který rozvířil vody ve světě Web3

NodeMonkes je unikátní NFT kolekce, nazývaná Ordinals, propojená s fragmenty Bitcoinu. Projekt zaujal díky brzkému zapsání do blockchainu v únoru 2023 a jedinečnému vizuálnímu jazyku ve stylu pixel art. Kontroverze vznikla kvůli změnám v fundraisingu a hacku Discord serveru. Navzdory těmto problémům získala kolekce popularitu a silný růst floor price, který dosáhl téměř 0,3 BTC. Aktuálně se floor price pohybuje kolem 0,175 BTC. Více v článku zde.

Twitter (X) odstranil podporu pro NFT profilové obrázky

Gigant v oblasti sociálních médií, síť X, odstranila podporu pro NFT profilové obrázky. „Jako prémiový předplatitel si můžete přizpůsobit svůj profil tak, abyste se mohli na profilovém obrázku pochlubit NFT, které vlastníte,“ stálo dříve na stránce podpory. Dne 10. ledna odstranil X podporu NFT téměř rok po svém uvedení, kdy platforma tuto funkci zavedla 20. ledna 2022. Někteří členové komunity X tvrdí, že nový vývoj doprovází „konec NFT éry“, zatímco jiní členové spekulují o tom, že Elon Musk by mohl v budoucnu přidat podporu digitálních tokenů, které budou exkluzivní pouze pro síť X.

Visa spouští novou platformu pro Web3 věrnostní programy

Visa představila novou platformu pro věrnostní programy v rámci Web3, kde značky mohou nabízet kryptoměnové peněženky, hry v rozšířené realitě a digitální sběratelské předměty. Platforma reaguje na nové očekávání zákazníků, kteří preferují odměny za aktivní zapojení. Více v článku zde.

Apple začne v únoru prodávat svůj AR/VR headset

Po měsících spekulací a zvěstí společnost Apple oficiálně oznámila vydání náhlavní soupravy Vision Pro, oznámené v červnu 2023. Produkt se na pultech obchodů ve Spojených státech objeví 2. února, přičemž předobjednávky budou k dispozici již od poloviny ledna. Produkt kombinuje virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR) a poskytuje tak uživatelům jedinečný zážitek. Díky svému elegantnímu designu a pokročilým funkcím se tato náhlavní souprava nepodobá žádné jiné na trhu. Nicméně cena Vision Pro je vysoká a činí 3 499 USD, což z ní dělá v podstatě nejdražších přístroj na trhu v dané kategorii. Její unikátní funkce jsou však pro mnohé dostatečnou obhajobou její ceny.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..