Buď v obraze #57: Solana překonala Ethereum, BitcoinShrooms se prodaly za $450 mil.

Uplynulý, předvánoční, týden nás překvapil mnoha zajímavými událostmi. Na trhu zavládla „Solana season“, když síť předstihla Ethereum v objemu obchodů s NFT. Immutable přichází s revoluční Web3 peněženkou, Immutable Passport, která usnadňuje hráčům přístup k online hrám a tržištím. Tři pixelované „BitcoinShrooms“ NFT byly v aukci v Sotheby’s prodány za ohromujících 450 milionů dolarů. Yuga Labs inovuje s CryptoPunks721, novým smart kontraktem otevírajícím bránu novým možnostem. Animoca Brands nám představuje svět interoperability v herním světě Web3. Vše o těchto a dalších zajímavých událostech v našem nejnovějším 57. přehledu!

Solana dosáhla většího objemu obchodů s NFT než Ethereum

Můžeme říci, že tzv. „Solana season“ je v plném proudu, jelikož síť za poslední týden poprvé předstihla Ethereum. Tedy alespoň co se týká objemu směny na decentralizovaných burzách (DEX) a prodejů NFT tokenů. Objem DEX na Solaně v posledních sedmi dnech prudce vzrost překonal 10 miliard dolarů, zatímco Ethereum dosáhlo „jen“ 8,8 miliardy dolarů. Objem DEX není jediným vítězstvím Solany. Podle serveru Crypto Slam síť za poslední týden zpracovala prodeje NFT v hodnotě 109 milionů dolarů, zatímco Ethereum o 30 milionů dolarů méně.

Immutable oznámilo spuštění nové Web3 peněženky – Immutable Passport

Společnost Immutable spustila Immutable Passport, univerzální řešení pro přihlášení a peněženku, usnadňující hráčům přístup k online hrám a tržištím. Passport integruje bezheslové přihlášení a automatické vytvoření peněženky do pěti krypto-herních aplikací, včetně Gods Unchained a TokenTrove. Tato iniciativa má zjednodušit a zabezpečit Web3 hraní a přilákat nové hráče. Více v článku zde.

„BitcoinShrooms“ se prodaly za 450 milionů dolarů v Sotheby’s aukci

Aukční síň Sotheby’s nedávno vstoupila do světa Bitcoin Ordinals. Tento umělecký aukční moloch nedávno představil trojici pixelovaných „BitcoinShrooms“ NFT, které se překvapivě prodaly za souhrnou cenu 450 000 dolarů. Mezi těmito uměleckými aktivy – vytvořenými zejména slavným anonymním umělcem „Shroomtoshi“ – upoutal obraz „BIP39 SEED“, který vynesl úchvatných 101 600 dolarů. Další dílo připomínající postavičku houby ze série Super Mario („S Shroom“) pak získalo částku přes 240 000 dolarů. V neposlední řadě pak vynikl i korunovaný hřib přezdívaný „Sovereign Individual“, který získal 108 400 dolarů. Aukce Sotheby’s přilákala 148 nabídek na všechny tři díla a překonala původní očekávání 20 000 až 30 000 dolarů za kus. Pozoruhodné je, že většina účasti na aukci pocházela od nových dražitelů, kteří tvořili více než dvě třetiny všech účastníků.

CryptoPunks721: nový typ smart contractu, který otevírá bránu možností

Yuga Labs inovovala s CryptoPunks721, novým contractem navrženým pro vylepšení sbírky CryptoPunks. Tento krok přináší zásadní změny v obchodování a uchovávání těchto ikonických NFT, zjednodušuje procesy a slibuje plynulejší zkušenost pro uživatele. Více v článku zde.

Animoca Brands: „Interoperabilita je hlavní výhodou Web3 her“

Společnost Animoca Brands v čele s generálním ředitelem Robbym Yungem nastavuje nový standard ve světě her Web3. V projevu na akci NFTUK v Londýně se Yung dotkl transformačního potenciálu interoperability a její síly přilákat nové hráče. Podle Yunga umožňují Web3 hry na rozdíl od svých předchůdců bezproblémové sdílení digitálních aktiv v podobě NFTs na různých platformách. Tato interoperabilita by mohla potenciálně přilákat hráče ze známých her. Yung dále poznamenal, že interoperabilita by mohla sloužit jako vstupní brána pro hráče i tvůrce. Tvůrci her mohou z těchto sdílených aktiv také získávat licenční poplatky, což přispívá ke spolupráci a prosperitě herního ekosystému.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..