Buď v obraze #56: Telefon od Solany zažil boom, hackeři prolomili zabezpečení Ledgeru

Vstupte s námi do 56. týdenního přehledu a objevte fascinující události, které v minulém týdnu výrazně ovlivnily Web3 svět. Solana oslavuje úspěch spojený s prodejem svého blockchainového telefonu Saga, při kterém kupující obdrží lukrativní airdrop v podobě 30 milionů tokenů BONK. FIFA rozšiřuje svou digitální sběratelskou platformu o novou NFT kolekci s šancí na získání lístků na Mistrovství světa 2026. Společnost Ledger, známý výrobce hardwarových peněženek, se potýká s hackerským útokem, zatímco Casio uvádí na trh novou NFT kolekci hodinek G-Shock. Bývalý prezident Donald Trump přichází s třetí NFT kolekcí „MugShot“, která nabízí kus jeho skutečného obleku a večeři v Mar-a-Lago právě s ním.

Extrémní nárůst prodejů telefonu od Solany, díky airdropu

Solana dosáhla významného úspěchu ve své snaze rozšířit svůj blockchainový telefon mezi veřejnost. Společnost prostřednictvím X oznámila, že telefon vyprodala ve Spojených státech. Telefon, který stál 599 dolarů, se již vyrábí poměrně dlouho – k jeho prvnímu oznámení došlu v polovině roku 2022. Solana Mobile Stack nabízí technologie pro vývoj aplikací pro Android, které bez problémů spolupracují se sítí Solana. Pomocí tohoto nástroje mohou vývojáři vytvářet aplikace Web3, které snadno integrují se systémem Android-Solana. Kupující telefonu Saga měli ke každému zařízení nárok na airdrop v hodnotě 30 milionů tokenů BONK. S nedávným nárůstem ceny BONK mají tokeny v době psaní článku hodnotu 600 dolarů, což se rovná ceně telefonu. Zařízení navíc může potenciálně zajistit další airdropy v ekosystému Solany.

FIFA vydává novou NFT kolekci s možností získat lístky na Mistrovství světa 2026

FIFA rozšiřuje svou digitální sběratelskou platformu FIFA+ Collect o novou NFT kolekci na Algorand a Polygonu. Nabízí 100 unikátních digitálních předmětů, z nichž držitelé mají šanci získat lístky na finále Mistrovství světa FIFA 2026. Obrat platformy od září 2022 dosáhl 2,4 milionu dolarů, a nedávno byl projekt převeden pod Modex. Tato expanze ukazuje, jak sportovní organizace jako FIFA aktivně využívají blockchain k interakci s fanoušky a digitálnímu sběratelství. Více v článku zde.

Hackerům se povedlo obejít zabezpečení Ledgeru

Společnost Ledger, výrobce hardwarových peněženek, vydala naléhavé varování pro uživatele. Při hackerském útoku došlo ke kompromitaci sady „Ledger dApp Connect Kit“, což vedlo ke krádežím v souhrnné hodnotě přes 484.000 dolarů. Sada Ledger Connect Kit je klíčovou komponentou, kterou používají decentralizované aplikace (dApps) od různých vývojářů pro integraci s peněženkou. V prvním kroku Ledger varoval své uživatele, aby dApps dočasně přestali používat.  Společnost následně podnikla kroky k řešení problému, odstranila napadenou knihovnu a vydala novou, bezpečnou verzi. Problém se Ledgeru povedlo vyřešit do 40 minut od zjištění. Přestože škodlivý soubor zůstal aktivní téměř 5 hodin, doba, po kterou byly ohroženy finanční prostředky, se odhaduje na méně než dvě hodiny.

Značka Casio přichází s novou NFT kolekcí, která nabízí atraktivní výhody pro držitele

Casio rozšiřuje svou digitální uměleckou sérii hodinek G-Shock o 2 000 NFT na Ethereum blockchainu. Držitelé těchto NFT získávají exkluzivní zážitky, včetně prohlídky „laboratoře odolnosti“ v Tokiu a možnost spolupracovat na budoucích digitálních produktech Casio. Tato iniciativa následuje po nedávném zavedení NFT G-Shock Creator Pass na Polygon blockchainu. Více v článku zde.

Donald Trump vydává třetí NFT kolekci, držitelé mohou získat kus jeho obleku

Bývalý prezident Spojených států amerických Donald Trump zveřejnil jeho třetí kolekci digitálních tokenů, nazvanou „MugShot“, která se soustředí na téma jeho probíhajících obvinění z trestných činů. Podle oznámení z 12. prosince je možné tyto NFT karty zakoupit buď prostřednictvím kreditní karty, nebo zabaleného etheru (wETH) a jsou nepřenosné až do 31. prosince 2024. Uživatelé musí při nákupu NFT poskytnout informace Know Your Customer (KYC), a to i v případě, že platí kryptoměnami. Za cenu 99 dolarů za kus mohou uživatelé, kteří si zakoupí 47 nebo více digitálních obchodních karet, získat kus prezidentova skutečného obleku z jeho slavného mugshotu (policejního snímku) a také večeři s ním v Mar-a-Lago.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..