Buď v obraze #55: NFT trh výrazně posílil, Amazon umožňuje získat NFT zdarma

Hezké pondělí! V 55. týdenním přehledu sledujeme oživení NFT trhu v reakci na vzestup cen kryptoměn, zejména Bitcoinu. Kolekce Pudgy Penguins zaznamenala nárůst floor price o 75 % a 400% růst objemu obchodů. Blur nyní ovládá 80 % celkového objemu obchodů, výrazně tak předčil OpenSea. Listopad přinesl nárůst trhu o více než 100 %, což pokračuje i v prosinci, kde objem obchodů přesahuje 90 milionů dolarů, z čehož Blur čerpá přibližně 70 miliony. Další novinky zahrnují nabídku NFT balíčků pro předplatitele Amazon Prime a novou kolekci od kapely Megadeth. Držte krok s aktuálním děním v nejnovějším přehledu!

NFT trh v posledních dnech výrazně posílil. Svítá se na lepší časy?

Trh s NFT se po několika měsících poklesu probouzí společně se vzestupem cen kryptoměn, hlavně Bitcoinu. Kolekce Pudgy Penguins zažívá výrazný nárůst floor price o 75 % během týdne a 400% růst objemu obchodů, což naznačuje obnovený zájem. Spolupráce s mainstream značkami a speciální „influencer box“ na Walmart.com přispívají k tomuto vzestupu. Další Ethereum NFT kolekce, jako Azuki, Bored Ape Yacht Club a CryptoPunks, také zaznamenaly zvýšení hodnoty. Více v článku zde.

Blur nyní ovládá 80 % celkového objemu obchodů

Přestože kdysi byla dominantním hráčem společnost OpenSea, její podíl na trhu se razantně snížil až na 17 %. Blur začal OpenSea válcovat od letošního února. V ekosystému NFT sice existují i další tržiště jako je LooksRare a X2Y2, ta však získávají jen minimální podíl na měsíčním objemu obchodů. Listopad znamenal pro NFT pozoruhodný milník, když v porovnáním s předchozím měsícem byl zaznamenán nárůst o více než 100 %. Tato dynamika pokračuje i v prosinci, kdy objem obchodů překročil 90 milionů dolarů a tržiště Blur se na této částce podílelo tedy přibližně 70 miliony. Vedle Etherea zaznamenala v minulém měsíci a v prosinci nárůst obchodní aktivity také tržiště založená na Solanu.

Amazon Prime umožňuje získat NFT zdarma

Předplatitelé služby Amazon Prime mohou nyní získat bezplatné herní balíčky karet pro online karetní hru Gods Unchained. Na herním portálu Amazon Prime Gaming je k dispozici první měsíční odměna, která obsahuje 5 vzácných základních balíčků a jeden základní doménový balíček, o které si mohou předplatitelé Prime požádat. Podle příspěvku na blogu bude akce Gods Unchained probíhat po dobu šesti měsíců, přičemž každý měsíc bude možné získat novou kolekci herního obsahu zdarma.  Přestože karty poskytnuté v rámci této akce nejsou NFT, budou propojeny s účtem Immutable daného uživatele. Toto partnerství umožňuje hráčům „spojit“ dvě nebo více stejných běžných herních karet a vytvořit tak kvalitnější verzi NFT. Po vytvoření lze s těmito NFT obchodovat v síti Immutable X.

Megadeth přichází s vlastním metaverse a NFTs

Americká trashmetalová kapela Megadeth vydala novou NFT kolekce, jejímž cílem je navázat kontakt se svou komunitou v rámci fyzické i digitální reality. Kapela oznámila kolekci na sociálních sítích prostřednictvím příspěvku na X, s tím, že kolekce 5 000 kusů NFTs obsahuje digitálního maskota kapely, Vica Rattleheada. Kromě digitálního sběratelského materiálu kapela oznámila, že NFT odemkne fyzické i digitální zážitky, které bude možné získat v metaverzu, včetně rozhovorů se členy kapely jeden na jednoho.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..