Buď v obraze #54: Casio přichází s G-Shock kolekcí, mini kufr od LV za 6.000 EUR

Vítejte u prosincového 54. týdenním přehledu. Tentokrát se zaměříme na exkluzivní nabídky, jako je nový mini kufr od Louis Vuitton za 6 000 eur a nebo unikátní G-SHOCK NFT kolekci od Casio. Cristiano Ronaldo čelí masivní žalobě kvůli svému spojení s Binance, a Azuki DAO mění svůj název na „Bean“. Dále Evropská unie zvažuje, jak využít metaverza k posílení technologické nezávislosti. To a mnoho dalšího vám přinášíme v nejnovějším vydání našeho týdenního přehledu!

Exkluzivní mini kufr za 6 000 eur od Louis Vuitton

Louis Vuitton (LV) nabízí majitelům svých NFT exkluzivní mini kufr „Via Tile Trunk“ za 6 000 eur. Fyzická i digitální verze, vytvořená uměleckým ředitelem Nicolasem Ghesquière, propojuje digitální a reálný svět. Kufr může získat však pouze 200 majitelů NFT tokenů. Tato inovace značí vstup LV do světa NFT, posouvá hranice a přináší klientům nejen nový produkt, ale také jedinečný zážitek. Fyzický kufr bude dostupný v březnu 2024. Více v článku zde.

Casio přichází s exkluzivní G-Shock kolekcí

Slavná značka hodinek, Casio, pokračuje ve své Web3 cestě s novou kolekcí G-SHOCK NFT. Právě tato kolekce bude k dostání od 15. prosince. Do jedinečných NFT jsou zakomponovány obrázky futuristických hodinek odolných proti nárazům. Tento krok společnosti Casio byl oznámen již v záři letošního roku, kdy značka zmínila, že se chce lépe propojit s demograficky mladšími uživateli – Gen Z. Společnost Casio se do světa NFT poprvé pustila v září 2023, kdy uvedla na trh 15 000 NFT s názvem GSHOCK Collector Pass. Ty byly během pouhých šesti hodin rychle rozebrány. Přístup na komunitní Discord byl totiž podmíněn jejich vlastnictvím.

Cristiano Ronaldo čelí obrovské žalobě za své činny spojené s NFT

Floridští soudní žalobci žádají od Cristiana Ronalda více než 1 miliardu dolarů za propagaci Binance, obviněné z prodeje neregistrovaných cenných papírů v USA. Ronaldo je tvrdě kritizován za ignorování právních rizik spojených s Binance při podporování investic. Žaloba zdůrazňuje jeho vliv a tvrdí, že přivedl investory na burzu, což mohlo porušovat zákony o cenných papírech. Binance, nedávno pokutovaná za nelegální aktivity, čelí obviněním z nedostatečných kontrol proti praní peněz a nehlášení podezřelých aktivit. Více v článku zde.

Azuki oznámilo rebranding a chystá soud proti zakladateli kolekce

Azuki DAO – decentralizovaná autonomní organizace – která stojí za projektem původní kolekce Azuki chystá rebranding. V rámci něj změní svůj název na „Bean“ a snaží se vyvinout v zajímavý meme projekt. Rozhodnutí Azuki DAO přijmout nový název přichází v návaznosti na právní spor, který souvisí s nejnovější kolekcí NFT společnosti Azuki „Elementals“. Ihned po vydání si uživatelé všimli velké podobnosti Elementals s původní kolekcí Azuki, což vedlo k rozmělnění prostředků díky zvýšení nabídky. Cena původní kolekce Azuki bezprostředně po vydání Elementals klesla o 44 %. Tento krok také vyvolal návrh komunitní žaloby, kterou zahájila Azuki DAO proti tvůrci Zagabondovi. Situace však byla nyní napravena prostřednictvím strategie rebrandingu organizace.

EU chce podpořit podniky a snížit závislost na jiných zemích díky metaverzu

Zákonodárci Evropské unie chtějí, aby se 27členný blok ujal vedení při utváření metaverza, a snížil tak technologickou závislost na jiných zemích a podpořil tím podniky v EU. Práce výboru navazuje na plány Evropské komise týkající se metaverza, které byly zveřejněny v červenci. Zpráva komise konstatuje, že projekty metaverza dosud vyvíjelo „několik společností se sídlem mimo EU, které disponují potřebnými zdroji a finančními možnostmi“, a vyzývá, aby EU místo toho převzala vedoucí úlohu. „Evropa si nemůže dovolit zaostávat v další digitální revoluci, ani opakovat chyby z minulosti,“ řekl Pablo Arias Echeverría, zpravodaj, který iniciativu v parlamentu prosazuje.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..