Otherside

Buď v obraze #5: Herní metaverse jsou na vzestupu, Yuga Labs bude mít nového CEO

Vítám vás u speciálního vánočního přehledu. V uplynulém týdnu se většina aktualit točila okolo herních metaverse – náhoda? Magic Eden jim predikuje slibnou budoucnost a také Španělsko poskytne firmám prostředky na jejich rozvoj. Dvě novinky z přehledu se pak týkají společnosti Yuga Labs (tvůrce kolekce Bored Ape Yacht Club), která bude mít nového CEO a také vzhledem k tomu, že nedávno vydala nový trailer k jejich nejnovější kolekci Otherdeed for Otherside. V neposlední řadě pak musím zmínit vstup další tradiční značky do světa NFT, a to automobilového giganta Aston Martin.

Magic Eden: NFT hry čeká podobný vzestup jako v minulosti mobilní gaming

Blockchainové hry byly schopny růst za poslední rok exponenciálně, a to zejména díky inovacím tradičního gamingového odvětví. Chris Akhvan, chief gaming officer v Magic Edenu, přirovnává současný stav k období prvního iPhonu, kdy hraní na mobilu teprve začínalo. Mnoho tradičních herních společností si myslelo, že mobilní hry jsou hloupé. Dnes je běžné, že velká herní studia odkoupí menší studio zaměřující se výhradně na mobilní hry. Podle něj podobný scénář čeká i tzv. NFT hry.

Novým CEO Yuga Labs byl jmenován bývalý provozní ředitel studia Activision Blizzard

Daniel Alegre, COO firmy Activision Blizzard, opouští pozici, aby se stal CEO jedné z nejvýznamnějších značek ve světě Web3/NFT. Jedná se o společnost Yuga Labs, která stojí například za kolekcí Bored Ape Yacht Club. První a současný CEO firmy Yuga Labs, Nicole Muniz, se přesune na pozici strategického poradce. Společnost Yuga měla za cíl ulovit veterána ve světě gamingu proto, aby pomohla s projekty jako je například Otherside, chystaná herní metaverse platforma. Alegre stál při vývoji veleúspěšných značek jako Call of Duty, World of Warcraft nebo Candy Crush. Nastoupit do funkce by měl v první polovině roku 2023.

Španělsko poskytne grant ve výši 8 milionů eur na vývoj metaverse

Španělské Ministerstvo kultury rozhodlo o poskytnutí 8 milionů eur na vývoj her a zážitků, které souvisí s metaverse. Program je aktuálně ve druhé fázi, nicméně množství prostředků vzrostlo o 700 % z původního 1 milionu euro. Uvedená podpora by měla být poskytnuta projektům v příštím roce. Prostředky pocházejí z fondů Evropské unie.

Aston Martin vydává 3 000 kusů NFT pro Infinite Drive Metaverse

Výrobce luxusních automobilů Aston Martin se spojil herní vydavatelem The Tiny Digital Factory, aby spustil vlastní NFT kolekci na síti Polygon (druhá vrstva Etherea). Kolekce obsahuje 3 000 kusů NFT vyobrazujících vozy Aston Martin – včetně vozů Vantage V8 Coupe, the Vantage GT3 nebo legendárního 1980 Vantage V8. Držitelé této kolekce budou moci mimo jiné použít NFT v herním metaversu – Infinite Drive. Bude se jednat o platformu pro sběratele aut, kteří si také rádi vyzkouší vozy v rámci hry. Veřejný mint NFT kolekce byl zahájen 19. prosince za cenu 66 $MATIC. Metaverse hra pak bude k dispozici na mobilních zařízeních v roce 2023. Více v samostatném článku.

„Druhý výlet“ do Otherside Metaverse je naplánován na březen 2023

Společnost Yuga Labs v novém traileru oznámila, že „druhý výlet“ do nového metaversu Otherside se bude konat na konci března 2023. Dle společnosti půjde o obrovský skok dopředu pro celou kolekci. Nabídnout má více herních prvků a více dynamiky. „První výlet“ se konal 16. července letošního roku a zúčastnilo se jej přes 4 500 vlastníků NFT ze zmiňované kolekce Otherside. Slovem „výlet“ se myslí účast v online demo metaversu, které je zpřístupněno pouze v předem určený čas. Druhé demo nabídne nová prostředí, nové herní elementy a také pravděpodobně i možnost létání.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..