Buď v obraze #49: Objem obchodů dramaticky vzrostl, Mastercard představuje Web3 partnerství

V nejnovějším týdenním přehledu se vrháme do světa digitální módy, kde pařížský módní dům Maison Margiela přináší světu módy zbrusu nový způsob interakce s pomocí blockchainu. Mezitím finanční giganti, jako je Mastercard, propojují tradiční platební svět s novým Web3 světem. NFT trh znovu ukazuje svůj potenciál s ohromujícím růstem obchodů na Ethereu, zatímco soudní sály svědčí o nástrahách spojených s právy k ochranným známkám v digitálním světě. Společnost Meta, i přes finanční turbulenci, ukazuje svou neochvějnou víru v budoucnost rozšířené a virtuální reality. Vítejte u 49. týdenního přehledu.

Pařížský módní dům představil vlastní blockchainovou hru

Pařížský módní dům Maison Margiela představil hru inspirovanou svým ikonickým číslováním kolekcí, často označovanou jako „blockchain bingo“. Ve hře je 24 tokenů, každý odpovídající číslu od 0 do 23, což odkazuje na značkové štítky oblečení. Vzácnost tokenů se liší, s nejvyšším číslem 23 jako nejvzácnějším. Cílem hry je, aby prvních 100 účastníků vytvořilo všechna čísla. Maison Margiela touto hrou chce položit základ své budoucí Web3 komunitě a zároveň reaguje na rostoucí trh her v oblasti NFT. Více v článku zde.

Mastercard oznamuje nové Web3 partnerství

Společnost Mastercard, globální lídr v oblasti plateb, navazuje nová partnerství v oblasti kryptopeněženek, jako jsou MetaMask a Ledger. Mastercard věří, že začlenění platební karty do těchto peněženek může zvýšit uživatelskou základku a prohloubit loajalitu zákazníků.  Program se nazývá Engage a společnost jej spustila na začátku letošního roku. V podobném duchu Visa spolupracuje se stablecoinem USDC a blockchainem Solana pro mezinárodní platby a zkoumá řešení problémů, jako jsou gas fees na Ethereu.

Ryder Ripps prohrál soudní spor s Yuga Labs

Ryder Ripps byl nucen zaplatit Yuga Labs více než 1,5 milionu dolarů v právním sporu týkajícím se NFT. Spor se týkal Rippsovy „satirické“ kolekce RR/BAYC, která byla podle názoru Yuga Labs porušením jejich ochranných známek BAYC. Soud uznal, že Ripps úmyslně využíval ochranné známky Yuga Labs, a nařídil mu převést kontrolu nad RR/BAYC Yuga Labs a vrátit všechny zisky z prodeje těchto NFT. Více v článku zde.

Objem obchodů s NFT na Ethereu vzrostl minulý týden o 124 %

V minulém týdnu se NFTs na platformě Ethereum těšily velkému zájmu. Za krátké období sedmi dnů objem obchodů těchto digitálních tokenů vzrostl o 124 %, dosahující úctyhodné sumy 142 milionů dolarů. Tento nárůst je podpořen několika faktory. Mezi hlavní patří rostoucí zájem celebrit o NFT, což přitahuje pozornost jejich fanoušků. Dále k růstu pomohly očekávané technologické inovace Etherea, které slibují rychlejší a levnější transakce. NFTs nejsou už jen o digitálním umění – rozšiřují se do her, nemovitostí a financí, což oslovuje širší spektrum zájemců. Mezi nejžhavější projekty minulého týdne patří Bored Ape Yacht Club, Gods Unchained. Tento trend v oblasti NFT by mohl naznačovat blížící se pozitivní vývoj i v širším světě kryptoměn.

Meta nepolevuje v oblasti AR a VR, navzdory velkým ztrátám

Jedním z nejambicióznějších projektů společnosti Meta je divize Reality Labs, která se zaměřuje na budování technologií souvisejících s rozšířenou a virtuální realitou. Ačkoliv tato divize nedávno vykázala značné finanční ztráty, Meta je i nadále odhodlána plnit své dlouhodobé vize. Divize je zodpovědná za řadu inovativních produktů, včetně populárních náhlavních souprav Quest, Meta Avatars, platformy Horizon, chytrých brýlí atp. Reality Labs vykázala za třetí čtvrtletí tržby ve výši 210 milionů dolarů, nicméně náklady dosáhly 3,95 miliardy dolarů. Tento trend vysokých nákladů vedl ke ztrátě více než 11 miliard dolarů za tento rok. Řada Quest, konkrétně nedávno uvedený model 3, by však mohl tržby do konce roku výrazně zvýšit.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..