Buď v obraze #30: AliExpress chystá NFT kolekci, Trump vyzývá ke spálení jeho NFTs

Vítáme vás ve 30. přehledu novinek z NFT světa. Moment3! a AliExpress oznamují spolupráci na připravované kolekci. Mark Cuban překvapil fanoušky přeměnou své knihy na NFT. V oblasti generativního umění zaznamenal Dmitrij Cherniak významný úspěch při prodeji svého díla v aukci Sotheby’s. Adidas Originals se spojil s umělcem Fewociousem pro vytvoření unikátní edice Trefoil Flower Mint Pass. Bývalý prezident Trump vyzval ke spálení svých NFTs a Snoop Dogg nabízí nové možnosti pro své fanoušky. Nezapomeňme na inovativní tokenizaci hodinek Rolex a půjčky zajištěné těmito NFTs.

AliExpress spolupracuje na NFT kolekci

Společnosti Moment3! a AliExpress, známý čínský gigant, hodlají uvést na trh NFT kolekci. Dne 25. června se uvolní 5555 kusů této speciální kolekce, jejichž detaily však zatím nejsou známy. Uvedení bylo nejprve oznámeno na účtu AliExpress na Twitteru – příspěvek byl však později smazán. Na stránce Moment3! se však oznámení stále nachází. Obě společnosti navíc navázaly spolupráci se službou Shopping.io, která umožní zákazníkům platit na AliExpress kryptoměnami.  Skutečnost, že budou NFTs k dispozici na tak významné platformě jako je AliExpress, je komunitou vnímána jako velká věc pro Web3.

Mark Cuban vydal svou knihu jako NFT

Podnikatel Mark Cuban spojil svou úspěšnou knihu s platformou Book.io a přeměnil ji na NFT na Polygonu. Tímto krokem Cuban projevil svůj zájem o NFT a důvěru v blockchainovou technologii. Knihu, která poskytuje inspiraci a pohled na jeho úspěšný vzestup, lze nyní získat za 5 MATIC s exkluzivními verzemi obsahujícími různé návrhy obálek. Více v článku zde.

NFT „Husa“ Dmitrije Cherniaka se v aukci Sotheby’s prodala za 6,2 milionu dolarů

Sběratelský kousek, který je vrcholem Cherniakova portfolia, koupili zakladatelé 3AC Su Zhu a Kyle Davies v srpnu 2021 za zhruba 5,8 milionu dolarů. V nedávné dražbě se dílo nakonec prodalo za 6,2 milionu dolarů investorovi s číslem „6529“. V tweetu po prodeji Sotheby’s uvedla, že se jedná o druhý nejvyšší prodej díla generativního umění všech dob. Celkem bylo v aukci k prodeji 37 děl od generativních umělců a téměř všechna NFTs se v aukci vydražila za vyšší cenu, než byly jejich odhady.

Adidas Originals oznámil spolupráci s renomovaným umělcem FEWOCIOUS

Adidas Originals spolupracuje s umělcem Web3 Fewocious na vydání omezené edice Trefoil Flower Mint Pass, který umožní držitelům NFT vyměnit ho za unikátní tenisky navržené Fewociousem. Tato spolupráce propojuje umění, kreativitu a inovace Web3 a přináší nové možnosti digitálního a fyzického světa. Držitelé NFT získají výhody a přístup prostřednictvím OpenSea. Tato spolupráce ukazuje, jak tradiční značky spolupracují s umělci a využívají digitální technologie. Více v článku zde.

Bývalý prezident Trump vyzývá ke spálení jeho NFTs

Několik dní poté, co se bývalý prezident na Floridě brání federálním obviněním, poslal projekt Trump Digital Collectible e-mailem výhercům výzvu, aby svá NFTs spálili a získali ceny. Stránka neuvádí, kdy budou případné odměny zahrnující účast bývalého prezidenta uděleny, ale stanovuje, že fyzické ceny, jako jsou knihy nebo ručně podepsané předměty, by měly být obdrženy za 4-6 týdnů. Zatímco v březnu, kdy byl bývalý prezident poprvé obviněn z 34 trestných činů, ceny obou Trumpových sbírek NFT prudce vzrostly, po jeho druhém obvinění se v podstatě nezměnily.

Snoop Dogg vydává pro své fanoušky nové NFT

Snoop Dogg vydává nové NFT nazvané Snoop Dogg Passport, které poskytuje exkluzivní přístup k obsahu, merchi, vstupenkám a dalším příležitostem souvisejícím s jeho koncertním turné. NFT je k dispozici na blockchainu Arbitrum za cenu zhruba 0,025 ETH. Tato iniciativa ukazuje Snoop Doggovu angažovanost ve světě Web3 a jeho využití inovativních technologií pro propojení s fanoušky. Více v článku zde.

Tokenizace hodinek Rolex a následná půjčka mění pravidla hry

Reálná aktiva pronikají do světa NFT a DeFi, což přináší významné inovace a nové možnosti. Příkladem je nedávná tokenizace hodinek Rolex a půjčka zajištěná těmito NFT. Tato inovace umožňuje přenést fyzická aktiva do digitálního finančního prostředí a otevírá cestu pro další růst NFT a DeFi. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..