Schiff

Buď v obraze #28: Některé projekty ztratily až 95 % hodnoty, Reddit NFTs naopak trhají rekordy

Vítejte u 28. přehledu! Dnes se dozvíte o populárních NFT projektech, které ztratily téměř celou svou hodnotu, zatímco Reddit NFTs zaznamenaly obrovský nárůst a mají téměř 10 milionů držitelů. V další aktualitách nevynecháme zprávu o Binance, která spustila službu NFT půjček. Peking pak vydal whitepaper, ve kterém uznává Web3 jako nevyhnutelný trend pro budoucí rozvoj internetového průmyslu. Projekt Doodles se spojil s maloobchodní značkou CAMP a v neposlední řadě se pak společnost GameStop hodlá zaměřit na Web3 gaming.

Některé populární NFT projekty ztratily až 95 % své hodnoty

Mnohé projekty z roku 2022 zaznamenaly v uplynulém roce významný propad hodnoty a tento trend často pokračuje i v roce 2023. Dalo by se říci elitní projekty – jako Doodles, Invisible Friends, Moonbirds a Goblintown ztratily až 95 % své hodnoty v etherech. Hodnota samotných blue-chip kolekcí klesla v průměru o více než 40 %. Navzdory tomu nepřestává NFT odvětví přitahovat pozornost nových investorů. Nedávno například známý „kryptoskeptik“ Peter Schiff spustil svůj NFT projekt na bitcoinovém blockchainu prostřednictvím Ordinals.

Binance spustil službu NFT půjček

Binance NFT Loan umožňuje vlastníkům NFT využívat jejich digitální aktiva jako záruku pro půjčky v Ethereu. Tato nová služba přináší uživatelům výhody decentralizovaného financování (DeFi) a umožňuje jim získat likviditu za svá NFT, aniž by je museli prodávat. Více v článku zde.

Téměř 10 milionů účtu vlastní Reddit NFTs

Sociální platforma Reddit, která je v poslední době známá svým zájmem o Web3, nedávno dosáhla úspěchu díky NFT kolekci. Data z blockchainu odhalují neuvěřitelných 9 909 465 účtů, které drží „Reddit NFTs“ ve formě avatarů. Ty byly vypuštěny v červenci 2022 a v listopadu minulého roku dosáhly úrovně 3 milionů držitelů. V roce 2023 však došlo k velkému nárůstu, přičemž počet peněženek se za posledních šest měsíců ztrojnásobil.

Peking vydává whitepaper pro Web3 inovace

Vydání tzv. whitepaperu je ve shodě s novými právními předpisy o digitálních aktivech v Hong Kongu, což značí rostoucí zájem Číny o krypto průmysl. Whitepaper s názvem „Web3 Innovation and Development“ byl odhalen v Pekingu a podle místního zpravodajského serveru dokument uznává Web3 jako „nevyhnutelný trend pro budoucí rozvoj internetového průmyslu“. Cílem je vytvořit z Pekingu významné globální inovační centrum digitální ekonomiky a do roku 2025 má být na tento cíl vyčleněno minimálně 14 milionů dolarů ročně. Zatímco Spojené státy v současné době kryptoměny spíše potlačují, Čína se však, jak se zdá, tomuto odvětví otevírá.

Doodles představí inovativní spojení zážitků a nakupování

Doodles se spojili s maloobchodní značkou CAMP. Partnerství otevírá dveře širšímu publiku, které bude mít přístup k pohlcujícím zážitkům, merchi a výhodám. Projekt nabídne specializovaný obchod s hračkami, zážitky pro celou rodinu a programy jak pro děti, tak pro dospělé. Více v článku zde.

Společnost GameStop se hodlá zapojit do Web3 gamingu

Populární řetězec se spojil s nadací Telos Foundation a hodlá rozvíjet svou herní Web3 strategii. Maloobchodní prodejce her bude distribuovat hry založené na platformě Telos na svém připravovaném portálu GameStop Playr. GameStop se postupně odklání od své strategie kamenných prodejen a soustředí se na digitální expanzi. V únoru 2022 GameStop oznámil partnerství s blockchainem Immutable X za účelem vzniku NFT tržiště. Řetězec také v květnu 2023 vydal svou vlastní krypto a NFT peněženku.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..