BTC NFT

Buď v obraze #25: Elon Musk propagoval NFT kolekci, poplatky na bitcoinu jsou nejvyšší za poslední roky

Vítejte u 25. přehledu nejnovějších událostí ze světa Web3 a NFT! Přehled začneme řetězovou reakcí, kterou vyvolal tweet Elona Muska mířený na NFT kolekci. Poté se podíváme na nového CEO společnosti Yuga Labs, který si za významnou sumu zakoupil jednu unikátní opici z kolekce Bored Ape Yacht Club. Dále se zaměříme na společnosti Haribo a Fujitsu, které si zaregistrovaly ochranné známky pro Web3 a NFT. A nakonec si přiblížíme novinku v podobě investice ve výši 9 milionů dolarů do projektu Pudgy Penguins.

Tweet Elona Muska způsobil enormní nárůst prodejů NFT kolekce

Cena NFT tokenů Milady Maker zaznamenala významný nárůst poté, co Elon Musk, CEO společnosti Tesla a majitel Twitteru, sdílel meme, které zobrazovalo jeden z anime stylizovaných profilových obrázků této NFT kolekce. Více v článku zde.

 Nový CEO Yuga Labs si koupil opici z kolekce BAYC za 90 000 dolarů

Daniel Alegre, generální ředitel Yugy si osobně zakoupil NFT z „vlastní“ kolekce. Za částku 50 ETH, tedy přibližně 90 000 dolarů si Alegre koupil Bored Ape číslo 3575. Tento kousek se vyznačuje vyobrazením šimpanze ve slunečních brýlích a klobouku námořního kapitána. Floor price kolekce se přitom aktuálně pohybuje 46.5 ETH. CEO společnosti tak zároveň dokázal využít daleko příznivějších cen, než jsme znali za poslední rok. Jeho nákup je však komunitou vítán, odráží totiž aktivní zapojení do NFT i BAYC komunity.

Haribo a Fujitsu si zaregistrovaly ochranné známky pro Web3 a NFT

Haribo a Fujitsu podnikají proaktivní kroky k zabezpečení svého duševního vlastnictví v prostoru Web3 a NFT. Haribo podalo žádost o ochrannou známku související s NFT a digitálními sběratelskými předměty. Fujitsu také podalo žádost k ochranné známce navíc včetně služeb spojených s kryptoměnami. Více v článku zde.

NFT tržiště od Binance bude podporovat BTC Ordinals

Minulý týden kryptoměnová burza Binance oznámila, že koncem května bude na svém NFT tržišti podporovat bitcoinová NFT, známá jako Bitcoin Ordinals. Aktualizace tak umožní současným uživatelům nakupovat a obchodovat i s bitcoinovými NFT. Ordinals se těší stále větší oblibě – dne 1. května dosáhly na síti 3 milionů zápisů. Přesto jsou však v rámci bitcoinové komunity velice kontroverzním tématem. Bitcoinoví maximalisté je kritizují za odklon od původní peer-to-peer myšlenky plateb a také je viní za větší poplatky na síti.

NFT projekt Pudgy Penguins získal investici 9 milionů dolarů

Projekt Pudgy Penguins oznámil dokončení počátečního kola financování ve výši 9 milionů dolarů. Investici vedenou společností 1kx plánují využít k rozšíření duševního vlastnictví a týmu. Více v článku zde.

Poplatky na bitcoinové síti jsou nejvyšší za poslední dva roky

Průměrné náklady na 1 transakci se před pár dny dostaly až na hodnotu $31 dolarů. Stalo se tak kvůli zvýšené poptávce blokového prostoru – nutného pro vytvoření NFT. Těžaři z fenoménu Ordinals dramaticky profitují, kdežto drobní uživatelé příliš nadšení nejsou. Dokonce pak systém salvadorských bankomatů Chivo zaznamenal nestabilitu kvůli vysokým poplatkům. Nadějí pro rychlejší a levnější platby je Lightning network. Z tohoto důvodu se jej snaží implementovat i Binance. Ostatní burzy, jako jsou Kraken nebo Bitfinex již druhou vrstvu podporují.

Epic Games investuje do virtuální módy

Epic Games a CLO Virtual Fashion spolupracují na rozvoji virtuální módy ve světě metaverse. CLO Virtual Fashion poskytuje software pro módní návrháře a je integrována s Unreal Engine od Epic Games. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..