Milady Maker NFT

Tweet Elona Muska způsobil enormní nárůst prodejů NFT kolekce

Cena NFT tokenů Milady Maker výrazně vzrostla poté, co Elon Musk, CEO a majitel Twitteru, sdílel meme zobrazující jeden z anime stylizovaných profilových obrázků této NFT kolekce. Meme, které obsahovalo nápis „There is no meme. I love you.“, získalo během méně než hodiny více než 4 miliony zhlédnutí a desítky tisíc interakcí. Tento tweet vyvolal nadšení mezi majiteli NFT Milady a nadšenci Web3, což zvýšilo hodnotu těchto aktiv.

Po tomto tweetu price floor okamžitě vzrostla, a to zhruba z 3,5 ETH na více než 7 ETH. To způsobilo celkový nárůst o více než 100 % během několika mála hodin, což však dlouho nevydrželo a floor price kolekce pomalu vyklesala zpět zhruba k 5 ETH, dnes 2 dny poté se floor price pohybuje kolem 4 ETH. Zvýšení nárůst prodejů i floor price zaznamenaly také ostatní kolekce z Milady ekosystému.

Tento tweet připomíná vliv Muskových tweetů na meme kryptoměnu Dogecoin a je jen otázkou, zdali se jednalo o čistou náhodu či nikoliv.

Kolekce Milady Maker se v minulosti setkala s kontroverzí, když ceny NFT klesly v květnu loňského roku poté, co tvůrkyně Charlotte Fang přiznala, že provozuje pseudonymní účet na Twitteru, který sdílel rasistické a agresivní tweety. Fang se tehdy ze týmu stáhla. Nedávno došla však ke vzkříšení kolekce, když někteří obchodníci s NFT a odborníci z kryptoindustrie využili NFTs z kolekce Milady Maker jako meme v rámci zvyšujícího se dohledu SECu na kryptoměny.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..