Adidas Indigo

Buď v obraze #21: Canon bude mít NFT tržiště, Adidas rozšiřuje svůj NFT ekosystém

Vítejte u 21. týdenního přehledu, ve kterém se budeme věnovat například spuštění vlastního NFT tržiště od společnosti Canon nebo také programu na podporu hudebních umělců od Mastercard. Druhá část přehledu se zaměří na novinky konkrétních projektů – Adidas spouští třetí fázi svého projektu Into The Metaverse a v poslední novince tohoto týdne představíme zajímavou spolupráci Cool Cats s Futureverse.

Canon spustí vlastní Ethereum NFT tržiště

Společnost Canon USA, americká divize giganta v oblasti fotoaparátů oznámila, že ještě letos spustí vlastní Ethereum tržiště věnované tokenizovaným fotografiím. Bude se jmenovat Cadabra – jak oznámila úvodní ukázka prezentována minulý týden na NFT NYC. Kromě digitálních snímků umožní Cadabra zúčastněným umělcům nabízet také fyzické výtisky. Canon však zatím neprozradil, kteří fotografové se na platformě objeví.

Mastercard startuje program na podporu hudebníků, přístupný bude pouze s NFT

Společnost Mastercard nedávno spustila svůj program na podporu hudebních umělců. Tentokrát neváhala přidat i Web3 doplněk. Program byl vytvořen ve spolupráci se společností Polygon a je uzavřen jen pro držitele NFT tokenů z kolekce Mastercard Music Pass. Kolekce nabídne přístup zejména ke vzdělávacím materiálům a je přístupná bezplatně do konce měsíce dubna. Tento projekt je v oblasti Web3/kryptoměn nejspíše na nějakou dobu poslední. Společnost Mastercard totiž před pár měsíci oznámila, že se nebude zapojovat do žádných nových krypto projektů – dokud nebude jasný regulační rámec.

Adidas vstupuje do třetí fáze svého NFT ekosystému

Globální značka oblečení poprvé vydala svou kolekci Into The Metaverse v prosinci 2021 a v rámci první fáze bylo umožněno držitelům „spálit“ své NFT a získat tak nový token z další etapy projektu. Bonusem bylo fyzické oblečené distribuované všem účastníkům. Držitelé NFT z prvních dvou fází nyní mohou (opět) své NFT spálit a získat novou kolekci nazvanou ALTS. Nová etapa zahrnuje dynamické NFT s osmi různými „ALT[er] egy“ například gaming, art nebo fashion. Jednotlivá „ega“ budou všem držitelům kolekce ALTS zpřístupněna nejpozději dne 1.5.2023.

Cool Cats oznamuje strategické partnerství s Futureverse

Cílem partnerství je začlenit technologie blockchainové společnosti Futureverse do NFT značky Cool Cats. Mezi připravované produkty patří interní portál a vlastní tržiště pro digitální aktiva. Cool Cats také hodlají využít technologie Futureverse k transformaci 2D avatarů do 3D pro virtuální zážitek v metaprostoru. Za povšimnutí také stojí úvodní video na Twitteru od Cool Cats, na němž je ikonická modrá kočka katapultována do virtuálního prostředí. Dále se na videu objeví lesní houba, která se promění v animovanou postavu – což možná naznačuje nová příběhová dobrodružství.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..