NFTs na Bitcoinu

Buď v obraze #12: NFTs na Bitcoinu se prodávají za miliony korun, Samsung připravuje zařízení pro metaverse

Vítejte u přehledu z druhého únorového týdne. Nejvíce skloňovaným tématem uplynulého týdne byly rozhodně NFT kolekce na Bitcoinu, zejména pak kolekce Ordinal Punks, jejichž inspirací je ethereová kolekce CryptoPunks. Další novinka se zaměřuje na sociální síť Reddit. Ta nedávno navázala spolupráci s ligou amerického fotbalu NFL a vytvořila tak kolekci více než milionů NFT avatarů dostupných zdarma. Poslední dvě novinky se věnují meteversu. Samsung ve spolupráci s Googlem a Qualcommem připravuje VR headset. Rostoucí zájem o metaverse se začíná projevovat také již u států. Důkazem je poslední partnerství Saudské Arábie s The Sandbox oznámené na nedávném veletrhu v této zemi.

Ordinal Punks je nový lídr NFT na Bitcoinu

Kolekce vznikla na bitcoinovém protokolu Ordinals, který využívá nejnovějších vylepšení sítě zaměřených na bezpečnost a efektivitu tzv., a to Taproot upgrade. Ten také zahrnoval funkci pro rozšíření velikosti bloku nad standardní limit 1 MB, čímž umožnil ukládání jpegů a dalších podobných digitálních formátů. Bitcoinová kolekce Ordinal Punks se vyprodala minulý měsíc a stejně jako CryptoPunks byla vytvořena algoritmem ve stylu retro pixel art. A zatím se jí skvěle daří. Ke konci pracovního týdne se token s číslem 620 dokonce prodal za 9,5 BTC (215 800 dolarů). Nicméně i některé další kousky se prodávají za jednotky BTC, v přepočtu tedy za miliony korun.

Reddit rozdal více než milion NFT ve stylu Superbowlu

Diskuzní platforma Reddit má v oblibě Web3 svět a dokazuje to i svým posledním krokem. Nedávno totiž poskytla svým uživatelům miliony bezplatných NFT díky spolupráci s NFL. Od pondělního spuštění kolekce Super Bowl LVII bylo mintnuto přibližně 1,3 milionů oficiálních avatarů pro fanoušky amerického fotbalu. Avatary byly nabídnuty zdarma všem uživatelům Redditu, kteří si mohli vybrat jeden ze čtyř motivů s odkazem na slavné týmy NFL. Protože jsou avatary zdarma a vzniklo jich velké množství, tak příliš mnoho objemů na sekundárním trhu nevytváří. Ceny na OpenSea začínají od 0.18 MATIC (0,23 dolarů) a celkový objem kolekce dosáhl jen zhruba 5 ETH.

Samsung ve spolupráci s Googlem a Qualcommem připravuje zařízení pro metaverse

Jihokorejská společnost Samsung má za cíl brzy vstoupit na trh s hardwarovým zařízením pro metaverse. Mělo by jednat o náhlavní soupravu pro virtuální realitu. Samsung se tak chce připojit ke společnostem, která již podobná zařízení na trh uvedli – jako například HTC nebo Meta. V blízké budoucnosti je také očekáváno podobné zařízení od Apple. Nový produkt Samsungu by měl využít procesor Qualcomm, který byl vytvořen speciálně pro virtuální realitu. Operační systém pak připraví společnost Google.

Saudská Arábie oznámila partnerství s metaverse platformou The Sandbox

V rámci veletrhu Leap ve městě Riyadh v Saudské Arábii se konala konference, která odhalila dohodu mezi společností The Sandbox a vládou Saudské Arábie. Obsahem dohody by mělo být vzájemné „zkoumání, poradenství a podpora v oblasti rozvoje metaverse“. Sandbox už má za sebou spolupráce s největšími jmény světového showbyznysu. Například se Snoop Doggem nebo se značkami Gucci, Atari a Warner Music Group.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..