Buď v obraze #10: Amazon vstoupí do světa Web3, zakladatelé Doodles připravují novou kolekci Doodles 2

Vítejte u jubilejního 10. týdenního přehledu, který je ve znamení nejen nových začátků, avšak i jednoho konce. Podle nejnovějšího úniku informací Amazon chystá vstoupit do světa Web3 již tohle jaro. Porsche se v tomto týdnu povedlo vydat svou první NFT kolekci, která přes prvotní nezdary dokázala uspět. Poměrně smutnou zprávou je pak odchod zakladatelů NFT tržiště Nifty Gateway, nicméně přehled zakončíme pozitivně. Doodles, jedna z nejúspěšnějších NFT kolekcí vůbec, připravuje nástupce s pořadovým číslem 2.

Amazon se chystá vstoupit do světa Web3

Internetový gigant se chystá vstoupit do světa Web3 již tohle jaro. Překvapivé je, že Amazon navzdory dřívějším četným spekulacím nemá plány přímo s kryptoměnami jako takovými, avšak s NFT, které jej zaujaly mnohem více. Zdrojem informací je mediální značka Blockworks, která posbírala od zdrojů obeznámených s budoucími plány firmy Amazon několik materiálů, jež tohle potvrzují. Vstup Amazonu do Web3 by mohl být zásadním posílením kredibility celého odvětví. Konkrétní detaily prozatím nejsou známy.

NFT z kolekce Porsche 911 se zobchodovaly za více než 5 milionů dolarů

Ačkoliv nebyl start NFT kolekce od značky Porsche zprvu úplně vydařený, kolekci se povedlo vyšplhat na volume, které je v NFT odvětví považována za více než skvělé. Původně bylo v plánu vymontovat celkem 7500 kusů NFT při ceně 0,911 ETH za kus, nicméně autoři kolekce při spuštění čelili nižší poptávce, než očekávali, a také stížnostem na vysokou cenu a kritice takřka nulových benefitů pro držitele. V reakci na tuto zpětnou vazbu Porsche sice nesnížilo cenu mintu, avšak i přesto vyšlo komunitě poměrně vstříc. Tým snížil celkový počet NFT v kolekci na 2363 kusů a nově nabídl i benefity pro držitele ve formě airdropu a exkluzivního merche zdarma, které v budoucnu chystá. V reakci na změnu strategie se jeden raritní kus z kolekce prodal za neuvěřitelných 9,18 ETH. V době psaní článku se floor price kolekce pohybuje kolem 2,2 ETH, což znamená více než dvojnásobné zhodnocení z původní mint price.

Zakladatelé NFT tržiště Nifty Gateway odchází

Před pár dny Duncan Cock Foster a Griffin Cock Foster, zakladatelé Nifty Gateway, oznámili odchod ze společnosti. Na podporu tohoto rozhodnutí Duncan uvedl, že jsou spolu s Griffinem v srdci „zakladatelé“ a chtějí založit novou společnost. Nifty Gateway byla založena v roce 2018 a když ji v roce 2019 přebírala společnost Gemini, řekli si bratři Fosterovi, že pokud vše půjde skvěle, tak ve společnosti zůstanou po dobu 4 let. Nakonec oba bratři ve firmě zůstali po celý stanovený časový úsek. Dle slov zakladatelů je Nifty Gateway v dobrých rukou a plánují ji i nadále podporovat. V následujících týdnech pak veřejně představí plán pro budoucnost společnosti.

Zakladatelé Doodles připravují novou kolekci Doodles 2

Doodles, jedna z nejpopulárnějších NFT kolekcí, chystá novou kolekci Doodles 2, jež poběží na Flow blockchainu. Kolekce má zaujmout zejména díky personifikaci vyznačující se rozsáhlým výběrem účesů, emocí nebo druhů oblečení. Vše bude distribuováno v rámci různých událostí nebo spoluprací se značkami. Projekt Doodles byl spuštěn v říjnu 2021 a pro držitele kolekce nabídnul bezplatnou doprovodnou kolekci s názvem Space Doodles. Tým Doodles také vydal v květnu minulého roku tajemnou kolekci Dooplicator, a to ve formě airdropu pro držitele. Aktivace této kolekce, která bude zároveň prvním krokem k nové kolekci Doodles 2, se majitelé dočkají již 31. ledna.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..