Americké Ministerstvo financí varuje: NFT přináší potenciální rizika
Zdroj: Monstera Production

Americké Ministerstvo financí varuje: NFT přináší potenciální rizika

Ministerstvo financí USA zveřejnilo svou první zprávu o finančních rizicích spojených s nezaměnitelnými tokeny (NFT), aby upozornilo na potenciální rizika a bezpečnostní obavy na trhu.

Identifikovaná rizika zahrnují financování teroristů, šíření jaderných zbraní, praní peněz a podvody na investory, jako jsou krádeže a „rugpulls“. Zpráva poznamenala, že většina nelegálních aktivit probíhá prostřednictvím fiat měny, nikoli digitálních aktiv.

Většina praní peněz, financování teroristů a šíření jaderných zbraní probíhá objemem a hodnotou transakcí ve fiat měně nebo tradičními metodami,“ uvádí zpráva.

Ministerstvo financí zjistilo, že podvody s digitálními aktivy často zahrnují tradiční schémata, jako jsou Ponziho schémata nebo obchodování zasvěcených osob, ale také zahrnují jedinečné mechanismy, jako je manipulace s chytrými kontrakty. Navzdory vysokému potenciálu pro zneužití zpráva našla jen málo příkladů použití NFT k financování teroristů, šíření jaderných zbraní nebo obchodování s drogami.

Pozoruhodný případ zahrnoval krádež digitálních aktiv ze strany Severní Koreje k obcházení sankcí a financování vojenských výdajů, i když NFT tvořily jen malou část tohoto.

Zpráva doporučila regulaci trhu s NFT, spolupráci s průmyslovými odborníky a zahraničními partnery a vzdělávání spotřebitelů o rizicích spojených s NFT a digitálními aktivy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..