česká národnost
Vratislav Pecka (PosterLad) – NFT umělec

Vratislav Pecka (PosterLad)

  • 2D art
  • minimalismus

Vratislav Pecka je talentovaný český designér a umělec, který se proslavil prostřednictvím svého unikátního projektu nazvaného PosterLad. Narodil se v Praze a jeho vášeň pro grafiku jej převedla ze studia filmu a animace na cestu designu. Svým projektem PosterLad se chtěl Pecka osvobodit od práce pro klienty a začít tvořit něco vlastního. Od té doby se věnuje návrhu plakátů téměř každý den. „Jsem přesvědčený, že plakát může být mnohem více než pouze médium propagující produkt nebo událost,“ řekl v nedávném rozhovoru pro Forbes Česko. „Není mým cílem svým uměním vyjadřovat něco konkrétního či třeba nějaký názor. Svou prací chci především vizuálně zaujmout. V každém svém plakátu se prací s barvami a kompozicí snažím najít rovnováhu, protože v té se skrývá krása,“ dodal.

Peckův styl se neustále vyvíjí, přičemž jeho práce se vyznačují jednoduchými tvary a výraznými barvami. Zajímavostí je, že i když využívá formát plakátů, které se nejčastěji využívají ke komunikaci různých eventů nebo poselství, Pecka bourá tento zažitý koncept a ve svých plakátech komunikuje hlavně své myšlenky a pocity. Typické pro něj jsou geometrické tvary a vyvážené barvy, podle svých slov z oficiálních stránek se inspiruje 90. léty a školou Bauhaus.

Pecka za svá díla získal ocenění jako A’Design Award a German Design Award. Spolupracoval s různými značkami a firmami, včetně Adobe, Eizo, Redbull, Kellogg’s, Casetify, Affinity, Julius Meinl a Ykra.

Jeho práce byly vystaveny na významných výstavách po celém světě, včetně New Yorku, Paříže, Londýna, Pekingu a dalších. Je jedním z mála domácích umělců, kteří mají tu čest, aby svá díla mohla prodávat na platformě SuperRare. Prostřednictvím ní už prodal několik plakátů za tisíce dolarů. V současnosti jej na Instagramu sleduje zhruba čtvrt milionu uživatelů z různých kontinentů.

  • Marketplaces:
  • Vratislav Pecka (PosterLad) – SuperRare profil